Pierwszy raz chłopaka: erekcja, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o wzwodzie
Pierwszy raz chłopaka jest dla niego zwykle bardzo stresujący. Jeśli jednak przeżywa go z dziewczyną, którą darzy uczuciem,, wszystko staje się łatwiejsze. A jeśli pozna swoją fizjologię, zyska na pewności siebie. Co to jest erekcja czyli wzwód? I czy pierwszy raz chłopaka boli?
Pierwszy raz dla chłopaka to duży stres i obawa, czy sprawdzi się jako mężczyzna. Czy będzie miał wzwód? I czy go utrzyma? Pocieszeniem może być to, że pierwszy raz chłopaka nie boli. Co prawda wiadomości teoretyczne nie zastąpią doświadczenia, ale mogą wiele ułatwić.
Pierwszy raz: co to jest erekcja?
Erekcja czyli wzwód to powiększenie męskiego członka, pozwalające na odbycie stosunku płciowego. Erekcja sprawia, że członek wydłuża się, twardnieje i podnosi do góry, przed kość łonową. Napletek ulega przesunięciu i odsłania żołądź, który powiększa się i czerwienieje. Męskie członki w stanie spoczynku mogą mieć różne wymiary, w stanie wzwodu większość z nich jest zbliżonej wielkości.
Pierwszy raz: jak dochodzi do erekcji?
Erekcja jest możliwa dzięki specyficznej budowie męskiego członka. Penis składa się z dwóch ułożonych równolegle do siebie ciał jamistych oraz trzeciego, węższego ciała gąbczastego, które otacza przebiegającą przez środek prącia cewkę moczową i odpowiada za kształt główki penisa (żołędzi). Ciała jamiste zbudowane są z gąbczastej tkanki otoczonej gruba osłonką (osłonka biaława). Jak dochodzi do erekcji? Specjalne mechanizmy regulują napływ i odpływ krwi z ciał jamistych, umożliwiając bardzo szybkie wypełnianie się penisa krwią, dzięki czemu staje się on grubszy i sztywny.
Erekcja: na co zwrócić uwagę?
Jeśli twój członek w stanie erekcji jest mocno wygięty lub skrzywiony, nie wstydź się odwiedzić urologa. Lekarz po badaniu będzie mógł określić, czy to norma czy też problem, którym należy się zająć. Problem z erekcją może też pojawić się z powodu napletka. Gdy napletek jest zbyt wąski i uniemożliwia odsłonięcie żołędzi, również skontaktuj się z urologiem.
Porady eksperta