Czym jest dla ciebie zdrada?
Nawet jeśli związek jest udany i jesteście przekonani, że zdrada was nie dotyczy, warto sprawdzić i wiedzieć, jak podchodzicie do tego problemu. Dlaczego? Bo dzięki temu uda się ominąć kryzysy. Będziecie też ufać sobie bardziej niż do tej pory.
Ze statystyk wynika, że w Polsce zdradza lub romansuje ok. 52 proc. mężczyzn i 33 proc. kobiet. Do zdrad częściej przyznają się przedstawiciele kadry kierowniczej, specjaliści wyższego szczebla, finansiści i pracownicy biurowi. Wśród kobiet prym wiodą te, które pracują w edukacji.
Nie można się w 100% zabezpieczyć przed niewiernością. Można jednak wiele zrobić, by niewierności uniknąć. Dbaj o miłość, pamiętaj, że nie jest ona dana raz na zawsze. Bądź dla partnera nieodkrytą do końca osobowością. Nie poświęcaj się całkowicie dla partnera. Dbaj o siebie dla siebie, a nie dla niego. Konflikty rozwiązuj natychmiast. Ciągnące się miesiącami pretensje mogą być przyczyną szukania pocieszenia poza związkiem.
W stabilnym związku zdrada nie musi oznaczać rozstania. Pod warunkiem, że obojgu w równym stopniu zależy na uratowaniu związku. Ważne jest też, żeby osoba zdradzona dostrzegła, że wina też leży po jej stronie, i spróbowała się z tym zmierzyć.
Odbudowanie zaufania wymaga od partnerów nie tylko dobrej woli, ale też zrozumienia i cierpliwości. To długotrwały proces, który może ciągnąć się nawet latami.