Jak pozbyć się śladów po ukąszeniach komarów? Domowe sposoby na bąble po komarach

2018-08-02 8:38

Ślady po ukąszeniach komarów mogą się utrzymywać kilka, a nawet kilkanaście dni. Aby się ich pozbyć, najlepiej kupić w aptece specjalne maści, które łagodzą podrażnienia skóry. Czerwone plamy i bąble po ugryzieniach komarów pomoże także usunąć sok z liści aloesu czy papka z ziemniaka. Sprawdź, jakie są jeszcze domowe sposoby na ślady po ukąszeniach komarów.

Jak pozbyć się śladów po ukąszeniach komarów? Domowe sposoby na bąble po komarach
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Jak pozbyć się śladów po ukąszeniach komarów?

Po ukąszeniu komara powstaje stan zapalny skóry: rumień i obrzęk w postaci bąbla, któremu zazwyczaj towarzyszą swędzenie, a także ból i pieczenie. Tego typu objawy samoistnie znikają po kilku dniach. Jeśli jednak proces gojenia nie przebiega prawidłowo, mogą powstać liczne ślady w postaci np. czerwonych plamek. Sprawdź, jak pozbyć się śladów po ukąszeniach komarów.

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach

Jak pozbyć się śladów po ukąszeniach komarów?

  • Żele na podrażnioną skórę

Utrzymujące się długi czas ślady po ukąszeniach komarów mogą być objawem reakcji alergicznej. W takim wypadku sprawdzą się maści, które zawierają maleinian dimetindenu - antagonistę receptorów histaminowych. Dzięki tego typu maściom szybko zmniejszymy świąd wywołany przez ślinę komarów, dzięki czemu ślady po ukąszeniach będą mniej widoczne.

  • Wapno

Wapno - musujące lub w syropie - jest stosowane w celu wspomagania leczenia stanów zapalnych skóry. Wapno stosowane "od wewnątrz" zmniejszy obrzęki i odczyny alergiczne, dzięki czemu szybko pozbędziesz się czerwonych plam po komarach.

  • Sok z liści aloesu

Sok z liści aloesu bardzo szybko wnika w głąb tkanek skóry - wchłania się szybciej niż woda. Dzięki temu zapewnia utrzymanie prawidłowego nawodnienia skóry, dogłębnie ją oczyszcza i przyśpiesza proces regeneracji naskórka. Ponadto sok z aloesu aktywizuje fibroblasty (komórki tkanki łącznej) odpowiedzialne za gojenie się skóry.

Sposób użycia: przyłóż do skóry nasączony sokiem gazik. Po 15 minutach ślady pozostawione na skórze przez komary szybko staną się bledsze.

 

>>Nie przegap

  • Papka z ziemniaka

Ziemniak posiada właściwości rozjaśniające dzięki zawartości skrobi ziemniaczanej. Aby się o tym przekonać, wystarczy nałożyć papkę z ziemniaka na ślady po ukąszeniu komara na 15 minut.

  • Plasterek ogórka

Ogórek nie tylko wpływa na jędrność i elastyczność skóry, lecz także delikatnie rozjaśnia zaczerwienienia.

Sposób użycia: plasterek ogórka przyłóż na ślady po komarach i pozostaw na 15 minut.

  • Sok z cytryny

Cytryna zawiera duże ilości kwasu cytrynowego, który należy do hydroksykwasów - związków chemicznych przyspieszających złuszczanie naskórka i procesy regeneracyjne. Dzięki temu cytryna rozjaśni plamy powstałe wskutek ukąszenia komarów.

Sposób użycia: nasącz wacik kilkoma kroplami soku z cytrusa i przecieraj przebarwienia.

  • Kapsułka z witaminą A i E

Witamina A działa ochronnie na nabłonek skóry, w związku z tym jest niezbędna do utrzymania jej prawidłowego stanu. Z kolei witamina E, czyli "witamina młodości", zapobiega utlenianiu witaminy A i poprawia wygląd skóry, m.in. zmniejsza rumień i obrzęk oraz odbudowuje warstwę lipidową naskórka.

Sposób użycia: przetnij kapsułkę na pół i jej zawartość wcieraj w ślady po komarach.

  • Woda różana

Woda różana zwiera związki cukrowe, garbniki, flawonoidy, witaminy (w tym witaminę C) i sole mineralne, dzięki czemu szybko usuwa wszelkie zaczerwienienia.

Sposób użycia: wodę różaną stosuj jak tonik, tzn. nasącz nią wacik i przecieraj skórę.