AROMATERAPIA: Zapachy KOSMETYKÓW poprawiają nastrój, usuwają stres, ułatwiają zasypianie
Masz za sobą stresujący dzień w pracy, ogarnia cię zmęczenie i nie możesz opanować rozdrażnienia? Popraw sobie humor kosmetykiem o odpowiednim zapachu. Dzięki takiej aromaterapii od razu poczujesz się lepiej. I wyładniejesz!!!
Człowiek jest w stanie rozróżnić ponad dziesięć tysięcy zapachów. O jednych chciałby jak najszybciej zapomnieć, inne przechowuje w pamięci bardzo długo. Jest to oczywiście możliwe, bowiem tego typu informacje trafiają do naszej podświadomości. Węch jest zmysłem najczulszym i najszybciej przenoszącym do mózgu wszelkie bodźce zewnętrzne.
Przeczytaj: Kwiatowe olejki eteryczne: nie tylko nawilżają, odżywiają, łagodzą podrażnienia
Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z wpływu zapachów na nasze samopoczucie. Tymczasem może on zmęczyć, wywołać strach. Potrafi też uspokoić, złagodzić napięcia, zrelaksować. I właśnie to zaczął wykorzystywać przemysł kosmetyczny.
Aromaterapia i pielęgnacja - dwa w jednym
Kosmetyki mające nas uspokoić, zrelaksować działają bezpośrednio na skórę. Poprawiają krążenie krwi i oddziaływają, poprzez zmysł węchu, na centralny układ nerwowy. Dobroczynne olejki eteryczne mają moc poprawiania nastroju, pobudzania, uspokajania. Ważna jest także ich aktywna moc nawilżająca, regenerująca naskórek, dotleniająca. To istotne, bowiem pod wpływem zmęczenia i stresu nasze rysy wyostrzają się, skóra wydaje się wysuszona i obwisła. A wtedy właśnie olejki staja się sprzymierzeńcem urody.
Moc aromaterapii nie tylko w lawendzie
Płyn do kąpieli, mydełko, balsam do ciała, olejek do masażu to najczęściej spotykane formy pachnących kosmetyków. Można też kupić np. wonny spray, niezbędny osobom mającym kłopoty z usypianiem. Gdy spryskamy nim poduszkę sen przyjdzie nie wiadomo kiedy. Pod ręką dobrze jest także mieć antystresowy sztyft (wygląda jak szminka). W sytuacji krytycznej wystarczy posmarować skronie lub nadgarstki by szybko, w ciągu zaledwie 2-3 min minutach poczuć spokój i odprężenie. Kosmetyki z serii odprężające najczęściej zawierają wyciąg z lawendy, gorzkiej pomarańczy i wetiweriy. Często wykorzystywana jest także mandarynka, której zapach uspokaja i tonizuje, łagodzi napięcia napięcia nerwowe, stresy, stany depresji. W chłodne wieczory dobrze podziała na nas zapach rozgrzewającego i pobudzającego krążenie cynamonu. Nie można zapomnieć o aromaterapeutycznym działaniu olejku z płatków róży, który nie tylko działa na skórę odmładzająco, ale także odpręża, rozluźnia napięcie, poprawia nastrój.