Jak zapobiec starzeniu się skóry dłoni?
Skóra dłoni starzeje się bardzo szybko. To właśnie na dłoniach najwcześniej widać upływ czasu i tylko systematyczna pielęgnacja może to zmienić. Sprawdź, jak zapobiec starzeniu się skóry dłoni.
Spis treści
Skóra dłoni - razem ze skórą szyi - zaczyna starzeć się jako pierwsza. Słońce, chłód i wiatr, detergenty – pod ich wpływem na dłoniach pojawiają się przebarwienia, skóra staje się sucha, cienka i wiotka.
To dlatego, że jej naturalna ochrona jest dość słaba – skóra dłoni ma niewielką ilość gruczołów łojowych i cienką tkankę tłuszczową. Bez wsparcia w postaci mądrej pielęgnacji dość szybko traci ładny wygląd i bezlitośnie zdradza wiek. Jak więc zapobiec starzeniu się skóry dłoni?
Jak zapobiec starzeniu się skóry dłoni?
- Używaj łagodnych, naturalnych mydeł
Do mycia rąk używaj łagodnych, naturalnych mydeł lub płynów, które nie wysuszają skóry. Unikaj kontaktu dłoni z silnymi detergentami – do prac domowych koniecznie zakładaj rękawiczki ochronne. Jeśli masz uczulenie na lateks, pod spód wkładaj cienkie rękawiczki bawełniane.
- Stosuj dobry krem do rąk
Miej pod ręką dobry krem do dłoni, który idealnie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy na skórze, zniechęcającej do używania kosmetyku. Najlepiej, żeby zawierał substancje nawilżająco-ochronne i kojące, np. glicerynę, aloes, alantoinę, pantenol. Stosuj go po każdym umyciu rąk i zawsze wtedy, gdy czujesz, że skóra jest sucha. Kiedy wychodzisz na zewnątrz, używaj kremu, który zawiera także filtry przeciwsłoneczne.
- Raz w tygodniu zrób peeling dłoni
Jeśli nie masz kosmetyku przeznaczonego specjalnie do rąk, użyj cukrowego peelingu do ciała, który dobrze nawilża skórę. Potem nałóż maskę (np. w postaci rękawiczek), serum lub wmasuj sporą porcję kremu odżywczego – dobrze, by zawierał witaminę C, która rozjaśnia przebarwienia – i załóż bawełniane rękawiczki, najlepiej na całą noc.
Ten swoisty kompres sprawi, że składniki kosmetyku lepiej wnikną w głąb skóry. Chociaż podstawą pielęgnacji są domowe zabiegi, to nie zniwelują wszystkich śladów, jakie na dłoniach pozostawia czas. Tego cudu mogą jednak dokonać profesjonalne zabiegi kosmetyczne – usunąć przebarwienia, przywrócić skórze jędrność i objętość. Oferta takich zabiegów jest bardzo bogata i naprawdę warto z nich korzystać.
CZYTAJ TEŻ:
- Codzienna pielęgnacja dłoni: wygładzanie suchych i szorstkich dłoni
- Domowe zabiegi na piękne DŁONIE: maseczki, okłady, kompresy
- PARAFINA na dłonie i nie tylko. Właściwości i zastosowanie parafiny
Zabiegi zapobiegające starzeniu się skóry dłoni
Termolifting z wykorzystaniem urządzenia emitującego promieniowanie podczerwone, które dociera do skóry właściwej i ją podgrzewa, a następnie obkurcza włókna kolagenu i elastyny. Następuje zagęszczenie skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności. Efekt pojawia się po ok. 4 tygodniach – tyle trwa przebudowa skóry. Zalecana jest seria 4-6 zabiegów.
Grażyna: Najpierw pani kosmetolog posmarowała mi dłonie grubą warstwą żelu chłodzącego. Na tak przygotowaną skórę przykładała końcówkę urządzenia, odczuwałam ciepło, ale bez dyskomfortu. Temperaturę regulowała zależnie od miejsca (niektóre obszary skóry są bardziej czułe). Zabieg jest dosyć przyjemny – mimo dźwięków emitowanych przez urządzenie niemal zapadłam w drzemkę. Moim problemem jest sucha i dość wiotka skóra na dłoniach, spodziewam się, że zabieg zaradzi moim problemom. Czas: 30 minut, cena: ok. 350 zł.
- StylAge HydroMax
Zabieg mezoterapii żelem na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego z antyoksydantem – sorbitolem. Daje natychmiastowy efekt rozświetlenia skóry i poprawy wolumetrii. Nawilża, wygładza i zwiększa elastyczność skóry. Efekt utrzymuje się ok. roku.
Dorota: Przed zabiegiem doktor znieczuliła mi skórę dłoni kremem. Potem w każdą dłoń wielokrotnie wstrzykiwała preparat. Trwało to kilka minut i w zasadzie było bezbolesne. Na koniec pani doktor wymasowała mi dłonie, żeby preparat rozmieścił się jak najbardziej równomiernie. Początkowo widoczne były tylko ślady wkłuć, ale po kilku godzinach zaskoczyła mnie zmiana wyglądu dłoni – wyraźnie mniej widoczne stały się żyły, bo skóra jakby nabrała objętości, była też wygładzona i napięta. Pani doktor zapewniła mnie, że w ciągu tygodnia ten efekt jeszcze się pogłębi. Czas: ok. 1 godz. łącznie ze znieczuleniem, cena: ok. 600 zł.
Porady eksperta