Nie tylko majówka czyli dlaczego warto wziąć URLOP na WIOSNĘ
Jak twierdzi prof. James Waterhouse z Wydziału Fizjologii Manchester University, najlepszymi miesiącami na urlop są, prócz listopada, wiosenne miesiące: marzec, kwiecień i maj. Wiosną bowiem jesteśmy mniej wydajni, a winę za to ponosi przesilenie wiosenne. Dlatego ruszaj na majówkę!
Dlaczego urlop na wiosnę jest dobrym pomysłem? Wcale nie dlatego, że długa majówka pozwala zaoszczędzić kilka dni urlopu. Dla naszych pra, pra przodków przednówek był najgorszy - cierpieli z powodu głodu i chłodu i nie pozostawało im nic innego jak wypatrywać zasobnego w żywność lata. Dla nas wiosna to także ciężki okres. Oczywiście nie dlatego, że nie dojadamy, ale z powodu drastycznego spadku aktywności naszego organizmu.
Urlop na wiosnę jest zgodny z zegarem biologicznym
Jeżeli ktoś akurat teraz czuje się nieustannie zmęczony, zestresowany, sam sobie jest winien - twierdzi prof. James Waterhouse z Wydziału Fizjologii Manchester University. Dlaczego? Ponieważ nikt nie każe mu żyć wbrew zegarowi biologicznemu. A ten każe nam odpocząć. A najlepszymi miesiącami na urlop są, prócz listopada, marzec, kwiecień i maj. A my, co robimy? Z uporem lepszej sprawy i wbrew naturze uznajemy, że latem jesteśmy mniej aktywni i dlatego akurat wtedy należy nam się wypoczynek. Jest oczywiście odwrotnie. Lato to czas największej wydajności organizmu.
Zadbaj o skórę na wiosnę
Teraz nie powinnaś pozwalać sobie na jakiekolwiek zaniedbania pielęgnacji skóry. Dlaczego? Bo nasz do nadrobienia sporo zaległości z zimy. To po pierwsze. Po drugie - powoli zacznij myśleć i przygotowywać się do lata.
Najlepiej zrobisz fundując sobie serię (najlepiej 6 - 10) zabiegów w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Nikt inny skutecznie nie zregeneruje, pojędrni i odświeży skóry.
Co ci grozi na wiosnę?
- osłabienie
- senność
- częste bóle głowy i mięśni (być może z powodu niedoboru witamin i soli mineralnych)
- osłabienie refleksu i mięśni (za mało potasu
- rozdrażnienie, mniejsza odporność na stresy, bolesne skurcze mięśni (brak magnezu)
- nagłe ataki zmęczenia (niedobór żelaza)
- wypadanie włosów (brak cynku)
Zapobiegnij kłopotom na wiosnę
- nie przepracowuj się
- śpij nie mniej niż 8 godzin, koniecznie od około godz. 22
- odżywiaj się lekkostrawnie
- pij dużo soków owocowych
- nie unikaj nowalijek
- uzupełnij dietę preparatami wielowitaminowymi
- ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. A przynajmniej spaceruj.