Wysuszona skóra i matowe włosy po lecie? Ekspertka wyjaśnia

2024-10-17 15:06 Materiał sponsorowany

Za nami wyjątkowo ciepłe i słoneczne lato, po którym nasza skóra twarzy i ciała oraz włosy mogą wydawać się bardziej wysuszone. W kolejnym odcinku „Zdrowo Odpytanych”, Natalia Grzywińska – ekspertka ds. pielęgnacji marki Ziaja, tłumaczy, jak o nie zadbać i jakie kroki podjąć, aby przywrócić im zdrowy wygląd.

Zdrowo Odpytani: regeneracja skóry i włosów po lecie

Czym jest promieniowanie UVA i UVB?

Jak tłumaczy ekspertka, promienie UVA i UVB, na które jesteśmy szczególnie narażeni podczas lata, mają negatywny wpływ na skórę i włosy. Promienie UVA wnikają głęboko w skórę, powodując fotostarzenie, zmarszczki i przebarwienia, podczas gdy UVB są odpowiedzialne za oparzenia i uszkodzenia powierzchni skóry, co może prowadzić do rozwoju nowotworów. Włosy narażone na działanie promieni UV stają się suche, łamliwe, a ich kolor blaknie. Dlatego należy szczególnie pamiętać o nawilżaniu nie tylko podczas lata, ale także i po nim, aby skóra i włosy mogły się odpowiednio zregenerować i odzyskać zdrowy wygląd. 

Dlaczego po lecie tak ważne jest nawilżenie i regeneracja skóry?

 „Ponieważ dochodzi do uszkodzenia tego płaszcza ochronnego skóry, zwanego barierą hydrolipidową. Ponadto warto pamiętać o tym, że właściwe nawodnienie skóry z zewnątrz jak i od środka będzie przyczyniało się do poprawy mikrokrążenia, a tym samym do transportu odżywczych substancji do wszystkich komórek, w tym do komórek naszej skóry. W ten sposób nasza skóra będzie nie tylko lepiej nawilżona, ale będzie również lepiej odżywiona, będzie wyglądała zdrowiej i piękniej.” - wyjaśnia ekspertka.

Na jakie kosmetyki warto postawić na co dzień, aby ochronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami? Jakie składniki i substancje pomogą odbudować barierę hydrolipidową i zapewnić odpowiednią pielęgnację i zachować blask w okresie jesiennym?

To wszystko w najnowszym odcinku Zdrowo Odpytanych. Zapraszamy do oglądania.

Doktórka
Śląsk. 1974 rok. Doktor Jolanta Wadowska-Król odkrywa u dzieci ołowicę, niebezpieczną chorobę wywołującą szereg poważnych dolegliwości. Skala problemu okazała się ogromna. Przebadała blisko 5 tys. najmłodszych i kierowała na dalsze leczenie. Sama wiele ryzykowała. Historię „Doktórki od familoków” poznacie w kolejnym odcinku podcastu „Polska na ucho”. Autorką reportażu jest Natalia Czarnuch.
Natalia Czarnuch, Michał Poklękowski
Polska na ucho || Natalia Czarnuch, Michał Poklękowski