"Myśl o batonie znikła nie wraca". Agnieszka wygrała z uzależnieniem od jedzenia
Po jedzenie sięgamy, by zaspokoić głód. Problem pojawia się wówczas, gdy jedzenie zaspokaja również nasze inne potrzeby. Gdy nie radzimy sobie z problemami, jedzenie może również stać się formą ucieczki od codzienności lub nagrodą za nasze wysiłki. Łatwo wówczas wpaść w pułapkę uzależnienia. Jak z niego wyjść? O tym w najnowszym odcinku Gadaj Zdrów opowiedzą nasi goście.
Zajadanie stresów to tylko jedna z przyczyn spożywania nadmiernej ilości jedzenia, któremu daleko do zdrowej żywności. Efekt jest jednak przeważnie ten sam czyli problemy ze zdrowiem. A zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest wcale łatwe.
Kolejne diety, które nie przynoszą spodziewanych efektów to częste doświadczenie osób zmagających się z nadwagą lub otyłością. Jednak nie tędy droga. Zamiast leczyć skutki uzależnienia od jedzenia należy najpierw odnaleźć przyczynę. - Moje problemy sięgają dzieciństwa - wspomina Agnieszka, która przez lata zmagania się ze swoim problemem wreszcie odnalazła sposób na walkę z nim.
Jak zaczyna się uzależnienie od jedzenia? Jakie objawy sygnalizują ten problem? Jakie produkty są najbardziej uzależniające? Między innymi o tym rozmawiamy z gośćmi nowego odcinka Gadaj Zdrów, psychodietetykiem Mikołajem Choroszyńskim, i Agnieszką Dziedzielą, która odzyskuje zdrową relację z jedzeniem. Zapraszamy!