''Twoje serce" - ogólnopolska kampania prasowo-internetowa wydawnictwa Mediaplanet
2016-05-12
15:23
''Twoje serce" to ogólnopolska kampania prasowo-internetowa wydawnictwa Mediaplanet, która już po raz dwunasty ukazała się w dzienniku "Metrocafe" oraz na dedykowanym portalu www.byczdrowym.info. Serwis Poradnikzdrowie.pl oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne objęły patronat nad akcją.
Celem tegorocznej kampanii jest upowszechnianie wiedzy na temat czynników ryzyka i objawów chorób sercowo-naczyniowych, co powinno z czasem doprowadzić do pozytywnych zmian, takich jak zwiększenie wczesnego diagnozowania tej choroby.
Wsparcia merytorycznego udzielili m.in.:
- Prof. Piotr Hoffman, prezes Polskiego Towarzystwa kardiologicznego, w kampanii odpowie między innymi na pytanie, dlaczego warto badać lipidogram.
- Prof. Dariusz Dudek, koordynator kampanii Stawka to Życie, Zastawka to Życie, wraz z zespołem opowie o przeprowadzonym pierwszym w Polsce zabiegu hybrydowego leczenia wad zastawkowych bez otwierania klatki piersiowej.
- Sylwia Prawdzik, diet coach – jej misją jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz wyrabianie zdrowych nawyków, dlatego w ramach kampanii doradzi, jak zdrowo jeść, aby nie zwariować.
- Grażyna Konińska, dietetyk z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, opisuje najczęstsze problemy oraz dolegliwości związane z nietolerancją glutenu, czyli celiakią.
- Prof. Adam Witkowski i prof. Robert Gil, dyrektorzy Warsztatów WCCI Warsaw, przybliżają temat leczenia wewnętrznych wad strukturalnych serca.
- Dr Oskar Kowalski ze Śląskiego Centrum Chorób serca w Zabrzu opisuje zaburzenia rytmu serca oraz przedstawia nowoczesne rozwiązania stosowane w elektroterapii.
- Fundacja Udaru Mózgu po raz kolejny zorganizowała kampanię „ZapoBiegam Udarowi Mózgu” – w czasie imprez biegowych chętni będą mogli sprawdzić własny wskaźnik ryzyka udaru za pomocą specjalistycznej aplikacji mobilnej.
- Dr Piotr Wilczek, kierownik Pracowni Bioinżynierii Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi – odpowiada między innymi na pytanie: jakie są zastosowania inżynierii tkankowej w kardiologii i jak w przyszłości dzięki nim może zmienić się sposób leczenia pacjentów?
Zapraszamy do lektury!