FALENTY 2024. Już wkrótce konferencja na temat uogólnionego raka piersi

2024-10-28 14:00

Czym jest uogólniony rak piersi, jaka jest rola badań obrazowych w wykrywaniu nawrotów i monitorowaniu leczenia, jak leczyć objawy nowotworu, jakie znaczenie ma rehabilitacja i wsparcie psychologiczne? To i wiele innych zagadnień poruszą uznani eksperci w trakcie XVII Konferencji Uogólniony rak piersi – stan obecny i przyszłe wyzwania „FALENTY 2024”, która odbędzie się w Warszawie pod koniec listopada.

FALENTY 2024. Już wkrótce konferencja na temat uogólnionego raka piersi
Autor: Materiały prasowe

Organizatorem XVII konferencji Uogólniony rak piersi – stan obecny i przyszłe wyzwania "FALENTY 2024" jest Polskie Towarzystwo Senologiczne (dawniej – Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi).

To jedna z najważniejszych konferencji onkologicznych w kraju. Wiodącym tematem tegorocznej Konferencji będzie systemowe leczenie chorych na uogólnionego raka piersi. Do wygłoszenia prelekcji zostali zaproszeni wybitni specjaliści z Polski i z zagranicy. Przewidujemy sesje interaktywne. Konferencja będzie również okazją do owocnych dyskusji i wymiany  poglądów.

Zdobycze naukowe ostatnich lat spowodowały ogromną zmianę w skuteczności leczenia chorych na raka piersi w tym na uogólnioną postać tej choroby. Szczególne znaczenie mają badania mające na celu zidentyfikowanie molekularnych czynników prognostycznych i predykcyjnych. Ekspresja tych czynników odgrywa podstawową rolę w doborze najskuteczniejszego leczenia. Nowe możliwości leczenia dotyczą chorych na wszystkie znane typy raka i uogólniony rak piersi staje się chorobą przewlekłą.

Doskonalenie technik obrazowania, takich jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, pozytonowa tomografia emisyjna, ultrasonografia, umożliwiają precyzyjne monitorowanie leczenia. W przypadku chorych na raka o niewielkim rozprzestrzenieniu choroby, można stosować sposoby leczenia miejscowego, takie jak chirurgiczne usuwanie przerzutów, radioterapia stereotaktyczna, techniki ablacyjne. Optymalne zastosowanie tych metod wymaga stałego i precyzyjnego koordynowania działań lekarzy różnych specjalizacji.

W trakcie prowadzenia leczenia niezbędne jest zapewnienie chorym właściwej pielęgnacji - z tego powodu pielęgniarki wchodzą w skład wielospecjalistycznego zespołu. W skład takiego zespołu wchodzą również psycholodzy i fizjoterapeuci. Ich praca ma ogromne znaczenie dla utrzymania dobrostanu pacjentów, ich wsparcia w trudnej sytuacji. Najlepszym miejscem do prowadzenia takiego skojarzonego leczenia są certyfikowane ośrodki diagnostyki i leczenia raka piersi. W czasie obrad będą doskonałe warunki do zaprezentowania nowości w dziedzinie diagnostyki i leczenia raka piersi.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz do rejestracji na konferencję za pośrednictwem strony: https://konferencjafalenty.pl/

Rejestracja trwa do 15.11.2024 r.