Cybersec & Compliance w Zdrowiu. Jak zabezpieczyć przyszłość ochrony zdrowia?
Już 4 marca 2025 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie spotkają się eksperci, liderzy branży medycznej, prawnicy oraz specjaliści IT, by wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu poświęconym cyberbezpieczeństwu i zgodności regulacyjnej w ochronie zdrowia – Konferencji „Cybersec & Compliance w Zdrowiu”. Zarejestrowało się już ponad pół tysiąca uczestników! Dołącz do nas.
![Cybersec & Compliance w Zdrowiu. Jak zabezpieczyć przyszłość ochrony zdrowia?](https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-cqv7-acQP-hW3t_cybersec-compliance-w-zdrowiu-jak-zabezpieczyc-przyszlosc-ochrony-zdrowia-664x442.jpg)
Sektor ochrony zdrowia stoi w obliczu rosnących cyberzagrożeń, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zarówno dla placówek medycznych, jak i ich pacjentów. Według Agencji Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) w latach 2021 -2023 aż 53 proc. wszystkich przestępstw cyfrowych w UE dotyczyło dostawców usług opieki zdrowotnej. Same szpitale były celem 42 proc. ataków, zaś przemysł farmaceutyczny – 9 proc.
Ochrona danych pacjentów nie jest tylko kwestią zgodności z przepisami, ale przede wszystkim zapewnienia ich bezpieczeństwa. Czy sektor medyczny nadąża za szybko rosnącym zagrożeniem cybernetycznym? Jak wpłyną unijne regulacje, takie jak NIS2, na placówki ochrony zdrowia w Polsce? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych zostaną udzielone przez ekspertów podczas konferencji "Cybersec & Compliance w Zdrowiu".
Tegoroczna edycja konferencji zgromadzi kluczowych gości, pośród których znajduje się Mirosław Wróblewski, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, organizacji stanowiącej fundament ochrony prywatności w Polsce. Interesującą perspektywę wniosą przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego Wojciech Sapalski, Dyrektor Gabinetu Szefa CBA oraz Piotr Pintera, Ekspert Departamentu Analiz CBA, którzy przedstawią, jak unikać ryzyka korupcji w cyfrowym świecie ochrony zdrowia. Uczestnicy będą mieli okazję zadać najbardziej nurtujące ich pytania. Artur de Rosier, Przewodniczący Komisji Etyki Lekarskiej skupi się na fundamentach zarządzania zgodnością w podmiotach leczniczych w kontekście nowelizacji Kodeksu Etyki Lekarskiej.
Nie zabraknie także ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa, w tym dr. inż. Jakuba Syty z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, który zaprezentuje strategię wzmacniania odporności szpitali na cyberzagrożenia, czy Sebastiana Kondraszuk, Architekta ds. rozwoju krajowej sieci CSIRT NASK, który opowie o podatnościach systemów IT w placówkach medycznych i metodach ich eliminacji.
Do grona prelegentów dołączy również Tomasz Maciejewski - Dyrektor Instytutu Matki i Dziecka, dr Tomasz Jeruzalski, Dyrektor Pionu Eksploatacji Systemów Teleinformatycznych Centrum e-Zdrowia, Krzysztof Król, Zastępca Dyrektorki Departamentu Współpracy Międzynarodowej UODO i wiele innych! Zachęcamy do zapoznania się z pełną agendą.
Konferencja Cybersec & Compliance w Zdrowiu to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń z ekspertami i liderami branży. W dynamicznie zmieniającym się świecie ochrony zdrowia bezpieczeństwo cyfrowe to fundament, na którym buduje się przyszłość.
Organizatorami konferencji są wZdrowiu, Koalicja AI i Innowacji w Zdrowiu oraz Polska Federacja Szpitali, wraz z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Zachęcamy do rejestracji, aby zagwarantować sobie udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu: Kliknij Tutaj!