Patronaty

Postępująca cyfryzacja systemu ochrony zdrowia niesie za sobą liczne korzyści, ale także istotne wyzwania związane z bezpieczeństwem danych pacjentów oraz zgodnością z regulacjami prawnymi. Te kluczowe kwestie były jednymi z tematów dyskusji podczas 6. edycji konferencji „Cybersec & Compliance w Zdrowiu”, która odbyła się 4 marca na Uczelni Łazarskiego.
Targi Estetica Expo to wydarzenie wspierające rozwój branży medycyny estetycznej i wellness. Druga edycja tego wydarzenia, odbędzie się w dniach 6-8 maja 2025 roku w Ptak Warsaw Expo, gdzie zgromadzą się liderzy branży i eksperci tworząc idealną przestrzeń do wymiany wiedzy, inspiracji i nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.
Skąd bierze się stres? Jak wpływa na umysł i ciało człowieka? Jak najlepiej sobie z nim radzić? Aby skutecznie panować nad stresem, najpierw musisz znaleźć odpowiedzi na te pytania. Magdalena Kik – psycholog i certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – próbuje pomóc innym poznać stres i podjąć z nim skuteczną walkę.
Kolejni eksperci w zakresie ochrony zdrowia, decydenci, praktycy, ludzie nauki i biznesu potwierdzają udział w sesjach tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC). Zaplanowane na 13 i 14 marca 2025 r. wydarzenie skupi się na czterech głównych nurtach tematycznych: Zdrowiu, Bezpieczeństwie, Prawie i Przyszłości. Ważnym kontekstem Kongresu będzie polska prezydencja w Unii Europejskiej.
Niewydolność serca pozostaje jednym z największych wyzwań współczesnej kardiologii. W dniach 30-31 maja 2025 r. w Warszawie odbędzie się doroczna Konferencja Asocjacji Niewydolności Serca PTK, podczas której eksperci omówią przełomowe osiągnięcia w diagnostyce i terapii.
Już po raz dwudziesty czwarty Fundacja MATIO organizuje Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy, który odbędzie się w dniach 24 lutego – 02 marca 2025 r. Wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat mukowiscydozy — rzadkiej, nieuleczalnej, skracającej życie choroby genetycznej, która niszczy układ oddechowy i trawienny. Chcemy także zwrócić uwagę na problem nierównego dostępu do leków przyczynowych dla dzieci w Polsce. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „ Każdy oddech ma znaczenie”.
Wczesne objawy nowotworów dziecięcych zwykle są bardzo dyskretne i niejednoznaczne, co może wpłynąć na czas postawienia właściwej diagnozy. Zapalenie ucha, wysypka czy ból nogi to symptomy towarzyszące wielu chorobom. Choć rzadko, to mogą również wskazywać na nowotwór. Poznajcie historie Oli i Patryka, którzy na czas usłyszeli właściwą diagnozę.
"Chcąc utrzymać wyidealizowany obraz siebie, [narcyz] nie może przyznać, że zdarza mu się mylić lub popełniać błędy. Musi więc znaleźć kogoś, kto przyjmie odpowiedzialność za wszystko, co pójdzie nie tak, i wdrożyć mechanizmy, które pozwolą mu oskarżyć drugą osobę o jego własne wpadki tak, by wypadło to równie wiarygodnie w oczach tej osoby, co w jego własnych".
Już 4 marca 2025 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie spotkają się eksperci, liderzy branży medycznej, prawnicy oraz specjaliści IT, by wziąć udział w najważniejszym wydarzeniu poświęconym cyberbezpieczeństwu i zgodności regulacyjnej w ochronie zdrowia – Konferencji „Cybersec & Compliance w Zdrowiu”. Zarejestrowało się już ponad pół tysiąca uczestników! Dołącz do nas.
Rozpoczęła się rejestracja na V edycję międzynarodowej konferencji AI & MEDTECH CEE – największego wydarzenia w Polsce poświęconego sztucznej inteligencji i innowacjom w ochronie zdrowia. Wydarzenie, które od lat gromadzi liderów zmian z kraju i zagranicy, tym razem odbędzie się 10 czerwca 2025 roku w Warszawie. Nie zwlekaj, dołącz do społeczności pasjonatów zdrowia i technologii, aby wspólnie kształtować przyszłość opieki zdrowotnej. Rejestracja już trwa!
Każdego roku startupy stają przed wyzwaniem: jak przebić się w coraz bardziej zatłoczonej przestrzeni innowacji medtech? Potencjał może znajdować się w jednej z najważniejszych publikacji sektora medtech – Raporcie „Top Disruptors in Healthcare”. Raport realizowany jest przez Koalicję AI i Innowacji w Zdrowiu we współpracy z Polską Federacją Szpitali oraz wZdrowiu. Właśnie ruszyły zapisy do 6. edycji!
Komitet Organizacyjny III edycji konferencji „Płuca, serce i stawy” zaprasza do udziału w konferencji, która odbędzie się 17-18 stycznia 2025 roku w Białymstoku. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest znaczeniu wczesnego rozpoznawania zapalnych chorób stawów i układowych chorób autoimmunologicznych, podkreślając znaczenie współpracy między lekarzami różnych specjalizacji.
10 grudnia w Katowicach odbędzie się Śląskie Forum Młodych - BO NOWE JEST NADZIEJĄ. To trzecie takie wydarzenie w Polsce w tym roku, po edycji gdańskiej i szczecińskiej. Tym razem więcej o donacji i transplantacji narządów w Polsce dowie się młodzież ze szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego.
Indywidualne rozmowy z lekarzami i specjalistami, bezpłatne badania laboratoryjne i przede wszystkim mnóstwo eksperckiej wiedzy – to wszystko czeka na uczestników III Edycji Medycznej Konferencji „Płodność. Strefa Specjalistycznej Wiedzy”, która odbędzie się już 16 listopada 2024 roku w Arche Hotel Krakowska w Warszawie.
Czym jest uogólniony rak piersi, jaka jest rola badań obrazowych w wykrywaniu nawrotów i monitorowaniu leczenia, jak leczyć objawy nowotworu, jakie znaczenie ma rehabilitacja i wsparcie psychologiczne? To i wiele innych zagadnień poruszą uznani eksperci w trakcie XVII Konferencji Uogólniony rak piersi – stan obecny i przyszłe wyzwania „FALENTY 2024”, która odbędzie się w Warszawie pod koniec listopada.
Sprzątanie w jelitach jest równie ważne, jak sprzątanie w domu. Niestrawione resztki pokarmowe muszą zostać wymiecione z jelita cienkiego do jelita grubego. Jeśli dozorca nie wykona swej pracy, pozostaną w jelicie, gdzie będą gniły i fermentowały. Grzyby i bakterie tylko czekają na taką okazję.
Jak wynika z danych NFZ, dotyczących 40 monitorowanych przez Fundusz świadczeń, od stycznia do sierpnia 2024 roku na umówione wizyty lub badania nie przyszło ponad 982 tys. osób. Według prognozy NFZ do końca roku liczba ta może urosnąć do blisko 1,45 mln.
Imbir należy do roślin z rodzaju Zingiber. Są one od dawna stosowane na całym świecie w kuchni i medycynie zarówno tradycyjnej, jak i ludowej ze względu na bogate właściwości prozdrowotne. Imbir może wchodzić w reakcję z niektórymi lekami lub zwiększać efekt ich działania. Dlatego też należy uważać z łączeniem ich z imbirem.
Wątroba to ten narząd, w którym przyrzuty raka jelita grubego powstają najczęściej. W każdym przypadku, kiedy jesteśmy w stanie wyciąć przerzuty z raka jelita grubego do wątroby, powinniśmy to zrobić. Dlatego, że to daje największe korzyści, jeśli chodzi o przeżycie. Inną z metod leczenia przerzutów do wątroby jest termoablacja.
100 sztafet, mnóstwo zabawy i pozytywnych emocji, dziesiątki inspirujących rozmów, możliwość spotkania swoich ulubionych aktorów - tak w krótkich słowach można podsumować jubileuszowy, 25. Bieg po Nowe Życie, który odbył się w sobotę 21 września 2024 r w Warszawie. To największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów. Poradnikzdrowie.pl objął patronat nad Biegiem, a uczestniczyła w nim również nasza redakcja.
Osoby po przeszczepieniu, dawcy i biorcy, lekarze i koordynatorzy z ośrodków transplantacyjnych z całej Polski, znane osoby, które możecie oglądać na ekranach kinowych, telewizyjnych, na scenach teatralnych, estradzie i arenach sportowych, dziennikarze, partnerzy i młodzież warszawskich szkół ponadpodstawowych – wszyscy oni spotkają się na trasie 25. Biegu po Nowe Życie. Dwa dni przed biegiem organizatorzy zapraszają do obejrzenia programu "Przy kawie o transplantologii", w którym eksperci odpowiedzą na pytania o teraźniejszość i przyszłość transplantacji narządów w Polsce.