
Zadbaj o regularną aktywność fizyczną
Ćwiczenia aerobowe podnoszą poziom dobrego cholesterolu (HDL) we krwi, co może obniżyć poziom trójglicerydów. Zalecane jest wykonywanie co najmniej 30 minut ćwiczeń przez 5 dni w tygodniu - może to być spacer, jogging, jazda na rowerze lub pływanie. Największą skuteczność wykazują długoterminowe schematy treningowe.

Spożywaj produkty bogate w błonnik
Błonnik pokarmowy występuje naturalnie w owocach, warzywach i produktach pełnoziarnistych, orzechach, nasionach, zbożach i roślinach strączkowych. Włączenie większej ilości błonnika do diety może spowolnić wchłanianie tłuszczu i cukru w jelicie cienkim, pomagając zmniejszyć ilość trójglicerydów we krwi.

Zadbaj o utrzymanie prawidłowej i zdrowej masy ciała
Spożywanie kalorii w większej ilości, niż potrzebuje tego organizm, powoduje zamianę ich w trójglicerydy i przechowuje je w komórkach tłuszczowych. Dążenie do umiarkowanej masy ciała może być skutecznym sposobem na obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi. Utrata co najmniej 5% masy ciała ma trwały wpływ na obniżenie poziomu trójglicerydów we krwi.

Jedz tłuste ryby dwa razy w tygodniu
Tłuste ryby są zdrowe dla zdrowia serca i mają zdolności do obniżania poziomu trójglicerydów we krwi. Wynika to głównie z zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

Częściej jedz orzechy
Orzechy zawierają wiele zdrowych dla serca składników odżywczych, w tym błonnik, kwasy tłuszczowe omega-3 i tłuszcze nienasycone. Badania sugerują, że spożywanie od 3 do 7 porcji orzechów drzewnych tygodniowo może pomóc w obniżeniu poziomu trójglicerydów we krwi.

Ogranicz spożycie alkoholu
Napoje alkoholowe często zawierają dużo cukru, węglowodanów i kalorii. Jeśli te kalorie pozostaną niewykorzystane, mogą zostać przekształcone w trójglicerydy.

Ogranicz spożycie cukru
Dodatek cukru jest powszechnie spotykany w słodyczach, napojach bezalkoholowych i sokach owocowych. Jego nadmiar w diecie może zostać przekształcony w trójglicerydy, co może prowadzić do rozwoju chorób serca.

Ustal regularny harmonogram posiłków
Badania sugerują, że częstotliwość spożywania posiłków wpływa na poziom trójglicerydów we krwi. Regularny harmonogram posiłków pozwoli zmniejszyć wiele czynników ryzyka chorób serca i zapobiec insulinooporności.

Ogranicz spożycie tłuszczów trans
Tłuszcze trans to dodatek do przetworzonej żywności w celu wydłużenia czasu przydatności. Dieta bogata w tłuszcze trans może zwiększać zarówno poziom trójglicerydów we krwi, jak i ryzyko chorób serca. Ograniczenie spożycia przetworzonych i smażonych potraw może pomóc w zmniejszeniu spożycia tłuszczów trans.