Całkowita eliminacja węglowodanów nie przyczyni się do utraty wagi. Organizm potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania tak samo, jak innych składników odżywczych. Ponadto, węglowodany pełnią istotną rolę w redukcji masy ciała. Spożywaj je z głową, ale nie eliminuj ich całkowicie.
więcej...
foto: Getty Images
Głodzenie się i omijanie posiłków
Nie jest to dobra strategia, gdy naszym celem jest utrata wagi. Gdy ograniczasz spożycie kalorii lub (co gorsza) głodzisz się, twój organizm dostaje sygnał, że musi magazynować i oszczędzać energię w postaci tkanki tłuszczowej.
więcej...
foto: Marcelina
Podjadanie
Odmawianie sobie posiłków nie przynosi nic dobrego, wręcz przeciwnie - sprawia, że częściej podjadasz, sięgając po niezdrowe, szybkie przekąski. Zaplanuj swoje posiłki tak, by niczego ci nie brakowało.
więcej...
foto: Getty Images
Cukrzyca
Insulinooporność i cukrzyca mogą utrudniać redukcję masy ciała przez nieprawidłowe stężenia glukozy oraz insuliny we krwi zaburzające proces odchudzania.
więcej...
foto: Getty Images
Zaburzenia hormonalne
Nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu hormonalnego mogą znacząco utrudniać kontrolowanie masy ciała i redukcję tkanki tłuszczowej.
więcej...
foto: Getty Images
Leki
Niektóre leki powodują, że możesz od nich przybierać na wadze. Są to niepożądane skutki stosowania lekarstw. Niektóre leki blokują także spalanie tkanki tłuszczowej.
więcej...
foto: Getty Images
Trenowanie na czczo
Trenowanie na czczo nie jest zdrowe dla organizmu. Aby w trakcie ćwiczeń spalać tłuszcz, konieczne jest zjedzenie węglowodanów. Bez nich nie jest możliwa utrata wagi. Nie objadaj się, zjedz przed treningiem lekki posiłek zawierający węglowodany.