
Stosuj filtry przeciwsłoneczne
Pamiętaj o stosowaniu kosmetyków, które będą chronić twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wybieraj specyfiki mające co najmniej SPF 30, które zapewniają szerokie spektrum ochrony, czyli zabezpieczają skórę nie tylko przed promieniami UVA, ale także UVB, ponieważ oba rodzaje przyczyniają się do rozwoju raka. Pamiętaj, żeby nakładać filtr kilka razy w ciągu upalnego dnia, jeśli przebywasz dużo czasu na słońcu, to najlepiej stosuj go co 2 godziny.

Złuszczaj skórę dwa razy w tygodniu
Złuszczanie pomoże odblokować pory, a także może zmniejszyć przebarwienia, które powstały w wyniku opalania. Eksperci podkreślają, żeby nie przesadzać z peelingami, ponieważ częste złuszczanie może powodować napięcie i pękanie naskórka. Jeśli masz wrażliwy typ cery, wypróbuj delikatne produkty. Ważne: nie stosuj peelingów, gdy twoja skóra jest podrażniona, ponieważ możesz tylko pogorszyć jej stan.

Postaw na lżejszy makijaż
W upalny dzień makijaż wydaje się zbędną warstwą nakładaną na skórę. Latem więcej się pocimy, dlatego będzie nietrwały i łatwiej się zmyje. Przerwa od makijażu może świetnie wpłynąć na skórę, ponieważ pozwoli jej oddychać. Jeśli nie możesz zrezygnować z makijażu, wybieraj produkty zawierające filtry przeciwsłoneczne, które uchronią cię przed negatywnymi skutkami promieni słonecznych.

Pamiętaj o nawilżeniu
Powietrze latem nie jest tak suche, jak zimą, ale nie rezygnuj z nawilżenia. Jeśli czujesz, że silnie nawilżający kosmetyk nie jest dla ciebie, wypróbuj lżejszy krem. Dobrze, gdyby zawierał filtr SPF, aby dodatkowo chronić twoją skórę.

Może zamiast opalania wypróbuj samoopalacz?
Jeśli twoja skóra jest wrażliwa i opalanie powoduje pieczenie lub poparzenia, a nie chcesz rezygnować z opalenizny - spróbuj samoopolaczy. Wystarczy aplikować regularnie samoopalacz, by uzyskać pożądany kolor i naturalnie wyglądającą opaleniznę. Często tego typu kosmetyki dodatkowo pielęgnują, nawilżają i odżywiają naskórek.

Noś akcesoria, które uchronią cię przed szkodliwymi promieniami UV
Latem często rezygnujemy z okrycia głowy, ponieważ każda dodatkowa warstwa odzieży generuje ciepło i pot. Nie rób tego błędu. Kapelusz to nie tylko modny dodaek, ale także świetna ochrona twarzy przed negatywnym skutkiem promieni słonecznych. Okulary przeciwsłoneczne zadbają o oczy, które bardzo źle reagują na jasne i ostre światło słoneczne.

Myj skórę, ale nie za często
Ciało wytwarza naturalne mechanizmy, które służą nawilżeniu i zatrzymują wodę w skórze. Częste mycie prowadzi do zaburzenia jej ekosystemu, ponieważ dochodzi do zmywania naturalnej warstwy ochronnej, a górna część skóry może stać się odwodniona. Eksperci zalecają jeden prysznic dziennie i mycie twarzy delikatnym środkiem myjącym rano i wieczorem.