
Wchodź po schodach
Winda czy schody? Nie ma wątpliwości, że wchodzenie po schodach jest lepszym wyborem. To skuteczny sposób na zrzucenie nadprogramowych kilogramów, wzmocnienie mięśni nóg, pośladków i brzucha oraz budowanie wytrzymałości. Regularne wchodzenie po schodach korzystnie wpływa na zdrowie, m.in. na układ sercowo-naczyniowy. Odpuść windę, a twoje serce i ciało ci za to podziękują!
Źródło: Getty Images

Parkuj daleko
Nie parkuj samochodu tuż pod blokiem, pod biurem czy restauracją. Warto zaparkować dwie ulice dalej dla zdrowotności. Szybki spacerek do miejsca docelowego dobrze ci zrobi. Rozprostujesz nogi, przewietrzysz głowę i poczujesz, że żyjesz. Jeśli w ciągu dnia zrobisz kilka takich małych dystansów, to bardzo dobrze. Zasada jest prosta: im więcej zrobisz kroków, tym będziesz cieszyć się zdrowiem, kondycją i zgrabną sylwetką.
Źródło: Getty Images

Organizuj aktywne spotkania biznesowe
Praca zdalna i brak ruchu coraz bardziej ci doskwiera? Postaw na aktywne rozwiązanie. Na przykład rozmawiaj przez telefon na świeżym powietrzu podczas spaceru po okolicy. Dzięki temu oderwiesz się od komputera, odświeżysz głowę, załatwisz sprawę biznesową, a przy okazji zrobisz coś korzystnego dla zdrowia i samopoczucia. Aktywne spotkania biznesowe to naprawdę dobry sposób na urozmaicenie codziennej rutyny. Według naukowców spacerowanie zwiększa kreatywność i poprawia kondycję umysłową.
Źródło: Getty Images

Zaopatrz się w piłkę gimnastyczną
Zastanawiasz się po co? Piłka gimnastyczna to świetny przyrząd treningowy, który można wykorzystać nie tylko do ćwiczeń. Zamień swoje krzesło biurowe na piłkę i ćwicz również podczas pracy. Siedzenie na piłce skłania ciało do ciągłego zachowania równowagi, aktywizuje mięśnie bioder, kolan i kostek oraz wzmacnia mięśnie głębokie kręgosłupa i brzucha. Dzięki użyciu piłki można połączyć siedzenie przy biurku z aktywnością fizyczną.
Źródło: Getty Images

Zaopiekuj się pupilem
Spacer z psem to dobra forma ruchu, która świetnie wpływa na samopoczucie, chroni przed huśtawką nastroju i chronicznym zmęczeniem. Co zrobić, jeśli nie jesteś właścicielem/właścicielką pupila? Rozwiązania nie trzeba szukać daleko. Lokalne schroniska i różne agencje adopcyjne poszukują wolontariuszy do pomocy w wyprowadzaniu psów. Zrobisz coś dla siebie i świata. Spędzisz mile czas, wykonasz zalecaną liczbę kroków (czyli 10 000 dziennie) i sprawisz zwierzakowi ogromną radość.
Źródło: Getty Images

Ćwicz lub rozciągaj się podczas oglądania telewizji
Oglądając ulubiony serial, nie trzeba wcale siedzieć na kanapie i zajadać popcorn. Możesz śmiało poćwiczyć – na przykład spacerować po bieżni, jeździć na rowerze stacjonarnym, podnosić ciężarki albo uprawiać pilates. Zażywając ruchu, dbasz o swój kręgosłup, wzmocnisz mięśnie nóg, brzucha czy ramion oraz spalisz zbędny tłuszcz. Najprostszymi ćwiczeniami są przysiady, skłony, skręty tułowia, pajacyki lub wymachy nóg i rąk, bieg w miejscu, brzuszki i deska. Zestaw tych ćwiczeń przypomina ci rozgrzewkę podczas lekcji wychowania fizycznego w szkole? I prawidłowo, ale nie zniechęcaj się, bo szybko możesz zobaczyć pierwsze efekty.
Źródło: Getty Images
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...