Zmarł 33-letni muzyk, u którego wykryto nieoperacyjnego glejaka. "Walczył do samego końca"
O śmierci 33-letniego Toma Parkera poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych jego żona. Wokalista zespołu The Wanted cierpiał na nieoperacyjnego guza mózgu. Osierocił dwójkę małych dzieci. - Tom był centrum naszego świata i nie potrafimy sobie wyobrazić życia bez jego zaraźliwego śmiechu i energicznej osobowości – napisała Kelsey Parker.
"Walczył do samego końca"
Młody mężczyzna w 2020 roku dowiedział się o tym, że ma glejaka. Niestety, okazało się, że nowotwór jest już w czwartym stadium. Choroba zabierała go kawek po kawałku, utrudniając codzienne funkcjonowanie, dlatego musiał ograniczyć swoją działalność muzyczną.
Pogarszający stan zdrowia doskwierał wokaliście. Nie był w stanie chodzić, więc musiał poruszać się na wózku inwalidzkim. Mimo problemów zdrowotnych i fatalnej diagnozy mężczyzna walczył z rakiem do samego końca.
W połowie marca wziął nawet udział w jednym z koncertów, snuł plany o napisaniu książki, w której chciał opisać swoje zmagania z chorobą.
"Nasze serca są złamane"
O jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała żona - Kelsey Parker, z którą miał dwójkę dzieci.
- Z ciężkim sercem potwierdzam, że Tom zmarł dzisiaj, mając przy sobie całą rodzinę. Nasze serca są złamane. Tom był centrum naszego świata i nie potrafimy sobie wyobrazić życia bez jego zaraźliwego śmiechu i energicznej osobowości. Jesteśmy wdzięczni za napływające słowa miłości i wsparcia oraz prosimy o wspólne podtrzymywanie jego światła dla jego pięknych dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy go wspierali, walczył do samego końca. Na zawsze będę dumna – napisała.
Czym jest glejak mózgu?
Glejaki to częsty typ nowotworów, który jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci. W ich mózgach komórki glejowe odpowiedzialne za wykształcenie nowotworu dzielą się znacznie intensywniej niż u dorosłych, dlatego osoby młode mają większe ryzyko powstania glejaka. Po białaczce są drugim najczęściej występującym z nowotworów u dzieci.
Rokowania są zależne głównie od stopnia złośliwości nowotworu. W przypadku stadium czwartego pacjenci zazwyczaj przeżywają około 12 miesięcy. Leczenie obejmuje przede wszystkim chirurgiczne usunięcie guza.
Jednak ze względu na lokalizację guza, bardzo często okazuje się, że nie jest to możliwe. Wspomaganie leczenia obejmuje głównie chemio- i radioterapię.