Ziołowa maseczka wynaleziona na SGGW. Jak działa maseczka z ziół?
To zupełna nowość na rynku, w dodatku wynaleziona w Polsce. Maseczki na twarz, wielorazowe, a w środku filtr z ziół. O co chodzi? Zobaczcie sami.
Innowacyjna maska z roślin została stworzona na warszawskim SGGW. - Naukowcy z Instytutu Biologii SGGW / Warsaw University of Life Sciences opracowali filtr powietrza wykorzystujący mieszaninę kilku roślin, który skutecznie ochrania przed zarażeniem wirusami i może być wykorzystany jako osobista maseczka ochronna - dowiadujemy się z profilu uczelni.
Maseczka z roślin - jaka jest?
- Wielokrotnego użytku, jest lekka, tania w produkcji i przyjazna dla środowiska. Innowacyjna budowa maseczki umożliwia absorpcję światła przez rośliny, tak aby mogły przeprowadzać proces fotosyntezy. Jest to warunkiem jej funkcjonalności. Nawet minimalna ilości światła, np. światła pokojowego jest wystarczająca, aby maseczka „działała” doskonale. Ponadto, maseczka może być również „czynna” w ciemności przez kilkanaście godzin czytamy.
Wstępne przeprowadzone testy laboratoryjne bazujące na długoletnim doświadczeniu z zagranicznym partnerem, wykazały skuteczność tego filtra w przypadku wirusa grypy w prawie 100%. Obecnie, w związku z zaistniałą światową pandemią, naukowcy rozpoczęli badania w kierunku możliwości zatrzymania wirusa SARS-CoV-2 przez opracowany przez nich filtr. Wirus wywołujący chorobę COVID-19 ma podobne wymiary do wirusa grypy.
Więcej o maseczkach ochronnych dowiesz się także tutaj:
- To najlepsza maseczka ochronna!
- Jak samodzielnie uszyć maseczkę?
- Jak zrobić filtr do maseczki?
- Maseczka a zaparowane okulary - co zrobić?