Weź 5 zł i idź do apteki. To najlepsza ochrona przed upałem w mieszkaniu
Jak radzić sobie z upałem w mieszkaniu i domu? Jeśli nie masz klimatyzatora, a chcesz uchronić mieszkanie przed nagrzewaniem się, zainwestuj w koc termiczny. Wystarczy kilka złotych i kwadrans pracy, by mieszkanie się nie nagrzewało.
Panujący upał jest wyjątkowo niebezpieczny dla osób starszych, leżących chorych, osób, które pracują zdalnie czy zajmują się małymi dziećmi. Z jednej strony lekarze zalecają, by nie opuszczać mieszkania aż do późnych godzin popołudniowych, gdy temperatury spadają. Z drugiej - w mieszkaniu panuje duchota i skwar niewiele mniejszy od tego na zewnątrz.
Okazuje się jednak, że istnieje skuteczny i tani sposób, dzięki któremu można utrzymać niższą temperaturę i uniknąć przegrzania w mieszkaniu.
Koc termiczny na okno. Którą stroną wieszać?
Koc termiczny (znany również jako koc ratunkowy czy folia NRC) stosuje się przede wszystkim w ratownictwie medycznym, lecz spotykany jest także jako wyposażenie biegaczy podczas maratonów, czy turystów w czasie wycieczek górskich. Należy także do wyposażenia apteczek. Używa się go, by ogrzać zmarznięte osoby. Może jednak posłużyć do ochrony przed upałem w mieszkaniu.
Koce termiczne posiadają dwie strony: srebrną i złotą. Srebrna zatrzymuje ciepło, złota natomiast pochłania je. Wykorzystanie koca termicznego to świetne rozwiązanie do zapobiegania przed nagrzaniem pomieszczeń. Wystarczy koc termiczny rozwiesić w oknie srebrną stroną na zewnątrz. Dzięki temu promienie słoneczne będą odbijały się od niej, a temperatura w pomieszczeniu nie będzie rosła do takiego poziomu, jak wcześniej.
Jest to znacznie lepszy i tańszy sposób ochrony przed słońcem niż np. rolety. Wszystko dlatego, że nie dość, że folia odbija promienie słoneczne, to jeszcze przepuszcza światło. Dzięki temu w ciągu dnia nie trzeba korzystać ze sztucznego oświetlenia i marnować prądu. Wieczorem natomiast wystarczy odsłonić folię w celu otwarcia okna i przewietrzenia pokoju chłodniejszym powietrzem.
Listen on Spreaker.