Ursula von der Leyen nie przyjedzie do Polski. Przewodnicząca KE jest ciężko chora

2025-01-03 15:34

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen miała zawitać do Polski w związku z inauguracją polskiej prezydencji w Radzie UE. Jednak jak poinformował PAP rzecznik Komisji Stefan de Keersmaecker tak się nie stanie. A wszystko przez poważną chorobę.

Ursula von der Leyen nie przyjedzie do Polski. Jest ciężko chora
Autor: PAP/Maciej Kulczyński Ursula von der Leyen

Ursula von der Leyen nie przyjedzie do Polski. Wszystkiemu winna choroba

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen nie przyjedzie do Polski w związku z inauguracją polskiej prezydencji w Radzie UE - poinformował PAP rzecznik Komisji Stefan de Keersmaecker. Jak dodał, szefowa KE ma ciężkie zapalenie płuc. Z tego powodu planowane w Polsce posiedzenie KE odbędzie się w innym terminie.

Przewodnicząca von der Leyen odwołała swoje (...) zobowiązania w pierwszych dwóch tygodniach stycznia

- poinformował de Keersmaecker.

Szefowa KE miała przewodniczyć wyjazdowemu posiedzeniu Komisji w Polsce zaplanowanemu na 9 i 10 stycznia. Takie wyjazdy całego składu komisarzy organizowane są zwyczajowo w związku z prezydencjami krajów członkowskich w Radzie UE. W ramach polskiego przewodnictwa rząd planował takie posiedzenie w Gdańsku.

Zapalenie płuc oznacza, że spotkanie to będzie musiało się odbyć w innym terminie.

Polska formalnie objęła przewodnictwo w Radzie UE 1 stycznia. Ceremonia inaugurująca prezydencję odbędzie się w piątek w Warszawie, będzie w niej uczestniczyć przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa, udział von der Leyen w gali w piątek nie był planowany.

Poradnik Zdrowie Google News
Autor:
Poradnik Zdrowie - Choroby płuc

Zapalenie płuc. Kilka najważniejszych informacji

Zapalenie płuc to poważna choroba, której nie należy lekceważyć. Wyróżniamy kilka rodzajów zapalenia płuc, jednak niezmiennie w każdym z nich występują takie objawy jak:

  • zmniejszenie ich powietrzności
  • przyspieszenie oddechu
  • mniejsza lub większa duszność

Warto jednak podkreślić, że objawy mogą być niejednoznaczne. Wiele zależy bowiem od czynnika, który jest odpowiedzialny za chorobę oraz od ogólnego stanu organizmu. Najczęściej do czynienia mamy z bakteryjnym zapaleniem płuc, choć może być ono również wywołane przez wirusy.

Osoby cierpiące na refluks żołądkowo-przełykowy mogą być narażone na zachłystowe zapalenie płuc. Dochodzi do niego, kiedy treść pokarmowa dostanie się do płuc.

Klasycznymi objawami zapalenia płuc są: duszności, kaszel, ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, złe samopoczucie, dreszcze oraz gorączka. Lekarza osłuchujący może zazwyczaj wysłuchać szemrania i szmery w płucach.

Przy podejrzeniu zapalenia płuc wykonuje się:

Zapalenie płuc przeważnie trwa od 7 do 10 dni, jednak jeśli jest ono bakteryjne, może trwać nawet do 21 dni.

Zobacz także: 6 domowych sposobów na oczyszczenie płuc

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki