Tomasz Jakubiak otwiera się przed fanami. "Płakałem jak bóbr"

2025-02-24 12:04

Tomasz Jakubiak toczy nierówną walkę z rakiem jelita i dwunastnicy. Po wyczerpaniu możliwości leczenia w Polsce kucharz zdecydował się na terapię w Izraelu, która dała mu nadzieję na poprawę stanu zdrowia. Juror „MasterChef Nastolatki”, musiał jednak zrezygnować z udziału w nowym sezonie z powodu choroby. Jak się czuje Tomasz Jakubiak?

Tomasz Jakubiak otwiera się przed fanami. Płakałem jak bóbr
Autor: Instagram @tomasz_jakubiak Tomasz Jakubiak otwiera się przed fanami. "Płakałem jak bóbr"

Tomasz Jakubiak, znany z roli jurora w „MasterChef Nastolatki”, z powodu walki z chorobą nowotworową nie mógł zasiąść w jury kolejnego sezonu programu. Mimo to miał okazję obejrzeć pierwszy odcinek przedpremierowo i nie ukrywał wzruszenia.

W emocjonalnym nagraniu na Instagramie Jakubiak wyznał:

„Ja już oglądałem ten odcinek, jest fenomenalny. Niestety, musiałem go oglądać kilka razy, bo płakałem jak bóbr, nie będę tu ściemniał. Duży stary facet płakał na programie tyle razy, że musiałem go co chwilę zatrzymywać, ale oprócz tego program jest zrobiony fenomenalnie/ Piotr Kraśko — rozwalił system, uczestnicy — najwyższa półka, gość specjalny — to sami ocenicie

— powiedział.”.

Rak jelita grubego

Tomasz Jakubiak walczy z rakiem

Tomasz Jakubiak otwarcie mówi o swojej walce z chorobą nowotworową. Niedawno poinformował fanów o dobrych wiadomościach dotyczących leczenia:

„Markery nowotworowe spadły” – napisał w mediach społecznościowych, dając swoim fanom nadzieję na wyzdrowienie.

Mimo trudności zdrowotnych, Jakubiak stara się utrzymać pozytywne nastawienie. Niedawno zabrał żonę na randkę, choć jak przyznał:

„Mimo bólu wytrzymałem. To było tego warte”.

Na co choruje Tomasz Jakubiak?

Znany kucharz i osobowość telewizyjna, Tomasz Jakubiak, od miesięcy walczy z rzadkim nowotworem – rakiem jelita i dwunastnicy. Przez długi czas unikał ujawnienia szczegółów swojej choroby, jednak ostatecznie postanowił podzielić się prawdą z fanami.

Niestety, leczenie w Polsce nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Jakubiak przyznał, że krajowi lekarze wyczerpali już wszystkie dostępne metody terapii, a dalsze leczenie ograniczało się jedynie do opieki paliatywnej. W obliczu tej trudnej sytuacji kucharz zdecydował się na szukanie pomocy za granicą.

Lekarz o leczenieu Jakubiaka w Izraelu

Jak wyjaśnił prof. Piotr Wysocki, izraelscy lekarze mają dostęp do terapii eksperymentalnych, które nie są dostępne w Europie. „Przede wszystkim mają możliwość prowadzenia terapii eksperymentalnych, które nie są dostępne na terenie Europy” — powiedział w rozmowie z „Faktem” prof. Wysocki. Leczenie w Izraelu opiera się na blokowaniu „krytycznych mutacji” genetycznych, które napędzają rozwój komórek rakowych.

Profesor wyjaśnił, że jednym z kluczowych elementów terapii Jakubiaka jest wykorzystanie zaawansowanych badań genetycznych, które pozwalają zidentyfikować mutacje odpowiedzialne za agresywny przebieg choroby. „Na podstawie diagnostyki genetycznej można znaleźć, jakie są zaburzenia genetyczne w komórkach nowotworowych u danego pacjenta, które mogą działać jak silniki napędzające chorobę i które można próbować wyłączyć dostępnymi lekami onkologicznymi” — tłumaczy prof. Wysocki. Terapia celowana daje nadzieję na zahamowanie rozwoju nowotworu i potencjalne wydłużenie życia chorego, choć — jak zaznacza profesor — „nie możemy jednak zakładać, że leczenie celowane jest w stanie całkowicie wyleczyć”.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki