Sieć 5G a nowotwory? Są już badania
Amerykańska agencja FDA w najnowszym raporcie wyklucza istnienie związku między falami radiowymi a powstawaniem nowotworów. Czyli 5G nam nie zagraża. A już w Polsce jest!
Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostatecznie rozwiała obawy osób przekonanych o szkodliwości sieci 5G. Po przeanalizowaniu wpływu pola elektromagnetycznego o częstotliwości radiowej na powstawanie nowotworów, okazało się, że nie ma takiej zależności.
- Dowody, którymi obecnie dysponuje świat nauki nie są wystarczające, aby sugerować, że korzystanie z telefonów komórkowych można uznać za niezależny czynnik mogący wpływać na występowanie nowotworów wewnątrzczaszkowych i niektórych innych nowotworów wśród ogółu społeczeństwa. Jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko, jest ono wyjątkowo niskie w porównaniu zarówno z naturalną częstotliwością występowania choroby, jak i znanymi kontrolowanymi czynnikami ryzyka - dane z raportu przytacza wp.pl. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych na zwierzętach i badań epidemiologicznych z lat 2008-2018.
Polecamy: Plus uruchamia sieć 5G w 7 miastach w Polsce
Sieć 5G jest już dostępna w Polsce. Została uruchomiona w 7 miastach: Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Katowicach. Ma być stopniowo rozszerzana.
5G to zupełnie nowy standard i jakość internetu, co otrzymujemy? Jakie możliwości?
Czytaj też: Idziesz do lasu? Nie bierz telefonu. Smartfony przyciągają kleszcze