Niepokojące informacje o stanie Bruce'a Willisa. "Matka nie jest pewna, czy ją rozpoznaje"
Gwiazda hollywoodzkiego kina Bruce Willis cierpi na otępienie czołowo-skroniowe, które odznacza się podstępnym, powolnym przebiegiem. Niestety nowe wieści na temat jego stanu zdrowia nie są dobre. Krewny zdradził, z jakimi trudnościami musi mierzyć się rodzina w obliczu choroby aktora.
Bruce Willis choruje na otępienie czołowo-skroniowe
Wiosną 2022 roku świat obiegła informacja, że amerykański aktor Bruce Willis cierpi na afazję (tzw. zaburzenia mowy) i to też był powód do zakończenia przez niego kariery. Od tego czasu jego stan zdrowia stopniowo się pogarszał.
U gwiazdora "Szklanej Pułapki" zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe, które stanowi ok. 8-10 proc. wszystkich przypadków otępienia. Choroba ta powstaje w wyniku zmian zanikowych w obszarze płatów czołowych i przednich części płatów skroniowych mózgu. Objawia się zmianami osobowości, zaburzeniami zachowania, funkcji poznawczych oraz neurologicznymi.
16 lutego pojawiło się oficjalne oświadczenie bliskich aktora - córek, obecnej małżonki Emmy Heming-Willis oraz byłej żony Demi Moore - na temat szczegółów jego choroby. Wyjaśniły w nim, że "otępienie czołowo-skroniowe to okrutna choroba, o której wielu z nas nigdy nie słyszało, a może dotknąć każdego". Jak przekazały, problemy z komunikacją są tylko jednym z symptomów tego schorzenia, z którym musi zmagać się Bruce Willis.
Krewny zdradza, co dzieje się z aktorem
Ostatnio bliski krewny i niemiecki aktor Wilfried Gilem opowiedział o tym, jak choroba Bruce’a Willisa odbija się na wszystkich członkach rodziny. – Dla rodziny jest to ciężki czas. [Marlene Willis – red.] nie jest pewna czy jej syn wciąż ją rozpoznaje – mówił w wywiadzie dla dziennika "The Bild". Mama Bruce'a martwi się też o swoje wnuczki, które bardzo przeżywają chorobę ojca.
Gilem przekazał też, że z Bruce’em nie da się już przeprowadzić normalnej rozmowy. – Jego zachowanie jest bardzo spowolnione, zawsze lekko agresywne. Nie jest niczym niespotykanym przy jego stanie zdrowia – dodał.
Otępienie skroniowo-czołowe, tuż po chorobie Alzheimera i procesach naczyniowych, to trudna choroba ze względu na diagnostykę i leczenie. Obecnie nie ma zarejestrowanej skutecznej terapii, która mogłaby zatrzymać lub spowolnić progresję procesów zwyrodnieniowych.