Modelka stosowała popularny lek. Po odstawieniu przybrała na wadze dwukrotnie
U modelki Remi Bader stwierdzono stan przedcukrzycowy. Młodej dziewczynie przepisano popularny lek stosowany w przebiegu chorób przewlekłych. Po odstawieniu specyfiku waga modelki poszybowała w górę. "Zaczęłam się objadać" - mówi w szczerym wyznaniu 27-latka.
Remi Bader, modelka plus size zyskała popularność dzięki aktywności na TikToku, gdzie zgromadziła ponad 2,2 miliona obserwujących. 27-latka współpracuje m.in. z marką Victoria's Secret, której jest ambasadorką i konsultantką ds. rozmiarów.
Niedawno będąc gościem podcastu „Not Skinny But Not Fat” zdobyła się na odważne wyznanie. Opowiedziała o tym, jak zaczęła się objadać po zaprzestaniu stosowania Ozempicu - leku, którego substancją czynną jest semaglutyd.
O Ozempicu było już dawno, kiedy zorientowano się, że lek na cukrzycę pomaga schudnąć aż o 20 proc. Eksperci alarmowali, że może to być przełom w leczeniu otyłości.
Przytyła przez lek na odchudzanie
Leki zawierające semaglutyd są stosowanie w przebiegu różnych chorób przewlekłych. Remi Bader miała stan przedcukrzycowy i to z tego powodu zalecono jej stosowanie Ozempicu. Nie ujawniła dokładnie, kiedy zaczęła brać lek, ale powiedziała, że było to wkrótce po zatwierdzeniu go przez Food and Drug Administration (FDA) w 2021 roku.
Początkowo modelka schudła, ale gdy tylko zaprzestała stosowania preparatu, niemal natychmiast „przybrała dwukrotnie na wadze”.
Remi zrezygnowała z leku, ponieważ nie chciała mieć „obesji” na punkcie przyjmowania leków przez długi czas. Dziewczyna nie ujawniła, czy odstawienie preparatu było wcześniej skonsultowane z lekarzem.
Lekarz o Ozempicu: "To normalne i powszechne wśród użytkowników tego leku"
Semaglutyd ma na celu rozwiązanie problemów przewlekłych, takich jak otyłość i cukrzyca, i zazwyczaj wiąże się długoterminowym przyjmowaniem - niekiedy aż do śmierci.
Redakcja "Insidera" poprosiła o komentarz specjalistę endokrynologii i leczeniu otyłości.
"Reakcja Bader po zaprzestaniu przyjmowania semaglutydu jest normalna i powszechna wśród użytkowników" - powiedział dr Scott Isaacs.
Semaglutyd pierwotnie został opracowany jako lek na cukrzycę typu 2, ale FDA zatwierdziła go także do stosowania jako pomoc w kontrolowaniu masy ciała pacjentów z otyłością. Lek miał również leczyć pacjentów z zaburzeniami objadania się.
Lek został zatwierdzony do leczenia chorób przewlekłych, takich jak otyłość, cukrzyca i zespół napadowego objadania się, dlatego zdaniem ekspertów, powinien być przeznaczony do długotrwałego stosowania. Wielu pacjentów reaguje ponownym objadaniem się, gdy tylko zaprzestaną przyjmowania Ozempicu.