Mateusz Murański miał depresję z powodu hejtu? „Uciekł gdzieś w te używki”
8 lutego w wieku 29 lat zmarł Mateusz Murański. W mediach zawrzało od spekulacji na temat przyczyny śmierci aktora i byłego zawodnika Fame MMA. Głos w sprawie zabrał przyjaciel zmarłego, Arkadiusz Tańcula, który zasugerował, że Murański miał depresję z powodu hejtu.
Ciało Mateusza Murańskiego znaleziono w jego mieszkaniu. Okoliczności śmierci młodego mężczyzny bada prokuratura. W sieci pojawiły się głosy, jakoby Mateusz miał popełnić samobójstwo. Inni mówili, że Murański zmarł podczas imprezy, a przyczyną śmierci było przedawkowanie.
Jedną z osób, która postanowiła wypowiedzieć się na temat śmierci gwiazdora był Arkadiusz Tańcula, jego kolega z planu serialu "Lombard. Życie pod zastaw".
Arkadiusz Tańcula na InstaStories wspominał medialny konflikt ze zmarłym kolegą. Choć nie zawsze było im po drodze, mężczyźni finalnie po jednej z walk podali sobie ręce.
- Nasze życiorysy zawsze będą ze sobą połączone. Byliśmy przez wiele lat przyjaciółmi, potem cała Polska patrzyła na nasz konflikt - mówił Tańcula na Instagramie.
Mateusz Murański miał depresję? "Nie dawał rady z hejtem"
Arkadiusz Tańcula zdecydował się także opowiedzieć o problemach Mateusza, który miał nie radzić sobie z hejtem. Poruszył temat depresji i używek.
- To jest kolejna ofiara hejtu w internecie, po Ozdobie - mówił Arkadiusz. Dawid Ozdoba to były zawodnik Fame MMA został znaleziony martwy 3 października 2022 r. Chorował na depresję i także mierzył się z hejtem. - On mi po walce już mówił, że nie daje sobie już rady z hejtem. Depresja... no i uciekł gdzieś tam w te używki - dodał przejęty Tańcula.
Arkadiusz Tańcula dodał także zdjęcie z Mateuszem Murańskim, gdzie czytamy "Kawał historii za nami…. Spoczywaj w pokoju".
Depresja - gdzie szukać pomocy?
Depresja może dopaść każdego. Ważne, aby nie bagatelizować jej objawów i nie wahać się z prośbą o pomoc. Leczeniem depresji zajmuje się psychiatra. Osoby będące w kryzysie psychicznym, potrzebujące niezwłocznej pomocy, mogą skorzystać z bezpłatnych infolinii, gdzie czekają na nich wykwalifikowani specjaliści:
- 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00