Marta Kubacka trafiła na oddział prof. Religi. "Jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię"
Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala w Zabrzu. Przebywa na oddziale profesora Religi. Środowisko sportowe jest poruszone. Internauci wciąż wypatrują nowych wieści o stanie zdrowia Marty Kubackiej. Co do tej pory wiadomo?
Marta Kubacka w niedzielny poranek trafiła do szpitala. Powodem miały być problemy kardiologiczne, a konkretnie arytmia serca. Jej stan był oceniany jako poważny.
Dawid Kubacki bez wahania zrezygnował z turnieju w Norwegii i wrócił do domu. W poniedziałek za pośrednictwem Instagrama przekazał dramatyczne wieści:
"Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła" - napisał.
Marta Kubacka jest w szpitalu w Zabrzu
Bliscy rodziny Kubackich oraz fani i współpracownicy sportowca są niezwykle poruszeni. Dawid otrzymuje wiele słów wsparcia. Do sytuacji odniósł się między innymi Adam Małysz.
- Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia - mówił w rozmowie z "Faktem".
Trudne wydarzenia skomentował także prezes Polskiego Związku Narciarskiego (PZN - Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły - wspomniał.
Adam Małysz zapewnia, że żona Dawida Kubackiego ma zapewnioną dobrą opiekę. - Marta jest w najlepszych rękach, jeśli chodzi o kardiologię w Polsce. Trafiła do szpitala w Zabrzu, na oddział profesora Religi - wyjaśnił.
Były skoczek zdobył się także na refleksję, zauważając, że często zapominamy o tym, co naprawdę jest w życiu ważne. - Niestety człowiek docenia, co ma, gdzieś dopiero po jakimś nieszczęściu. Nigdy nie wiadomo, co spotka człowieka następnego dnia - przyznał.
Jak rozpoznać arytmię?
Objawy arytmii serca mogą być różne w zależności od rodzaju arytmii i indywidualnych cech pacjenta. Te, które występują najczęściej to:
- palpitacje - uczucie nieregularnego bicia serca lub mocniejszych uderzeń serca niż zwykle
- zawroty głowy - mogą wystąpić w przypadku braku dopływu krwi do mózgu w wyniku nieregularnego rytmu serca
- omdlenia - mogą wystąpić, gdy serce nie jest w stanie pompować wystarczająco dużo krwi do mózgu
- ból w klatce piersiowej - często opisywany jako uczucie ucisku lub bólu
- zmęczenie
- trudności w oddychaniu
Jeśli podejrzewasz, że masz arytmie serca lub doświadczasz któregokolwiek z powyższych objawów, skonsultuj się z lekarzem.