Mama Michała Wiśniewskiego po 3. chemioterapii. "Przeszliśmy tyle, przejdziemy i przez to!"

2024-11-29 13:03

Niedawno Michał Wiśniewski podzielił się ze swoimi obserwatorami poruszającym wpisem. Opowiedział on o kolejnym etapie zmagań jego mamy z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór. Fotografia, jaką się podzielił, jest prawdziwym symbolem starcia o zdrowie.

Mama Michała Wiśniewskiego walczy z nowotworem. Zawsze naprzód
Autor: Instagram.com/m_wisniewski1972/ Mama Michała Wiśniewskiego walczy z nowotworem. "Zawsze naprzód"

W 2023 roku Michał Wiśniewski podzielił się z fanami informacją o chorobie jego mamy. Od tego czasu stara się raz na jakiś czas informować obserwujących o jej stanie zdrowia. 

Michał Wiśniewski o chorobie swojej mamy. Podzielił się wzruszającym zdjęciem

Jakiś czas temu artysta wystosował apel do internautów, by pomogli my znaleźć grupę krwi, która była niezbędna, by pomóc jego mamie w walce z chorobą. W sierpniu natomiast zdradził, że hospitalizacja jego mamy była wynikiem diagnozy, jaką usłyszała.

Grażyna Wiśniewska choruje bowiem na nowotwór płuc. Michał Wiśniewski w rozmowie z portalem Pomponik wyznał, że pomimo tak poważnej diagnozy, jego mama nie jest w sranie rzucić palenia. "Jest niereformowalna" - mówił o swojej mamie.

Ostatnio podzielił się na swoim profilu zdjęciem, gdzie możemy zobaczyć go z mamą oraz Kajetanem Górą, stylistą fryzur i perukarzem. Muzyk oświadczył, że jego mama już po raz trzeci przechodzi chemioterapię.

Zdjęcie natomiast pokazuje moment, w którym po raz pierwszy założyła perukę.

Zawsze naprzód — nigdy wstecz. Trzecia chemia, pierwsza peruka, ona jedyna. Przeszliśmy tyle, przejdziemy i przez to!

- piszę gwiazdor.

Poradnik Zdrowie - Choroby płuc
Poradnik Zdrowie Google News
Autor:

Nowotwór płuc. Kilka najważniejszych informacji

Rak płuc atakuje znienacka. Objawy zazwyczaj są albo niespecyficzne, albo nie występują w ogóle. Jego podstawową przyczyną są mutacje materiału genetycznego, których efektem są zaburzenia procesów różnicowania i obumierania ludzkich komórek.

Z rakiem płuc najbardziej kojarzone jest palenie papierosów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nawet 85-90 proc. wszystkich zachorowań na ten nowotwór jest związane z długotrwałym paleniem tytoniu.

Im dłużej i więcej pali dana osoba, tym większe będzie u niej ryzyko pojawienia się tego nowotworu. Ten rak rozwija się jednak nie tylko u palaczy. Czasami pojawia się u osób, które nigdy nie sięgnęły po papierosa. 

Objawy raka płuc. Na to warto zwrócić uwagę

Jeśli chodzi o objawy, jakie mogą pojawić się podczas przebiegu tej choroby, to najczęściej wymienia się:

  • kaszel
  • chrypkę
  • duszność
  • ból w klatce piersiowej
  • krwioplucie (objaw zawsze wymagający skonsultowania z lekarzem)

W przypadku zaawansowanego nowotworu pojawić się mogą również objawy ogólne, jak na przykład niezamierzona utrata masy ciała, znaczne osłabienie, pogorszenie tolerancji wysiłku i utrata apetytu.

Zobacz także: 6 produktów, które pomagają obniżyć ryzyko zachorowania na raka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki