Magda Gessler przeszła operację. Jak się czuje gwiazda "Kuchennych Rewolucji"?
Magda Gessler podzieliła się z fanami informacją o problemach zdrowotnych, którym musiała stawić czoła. Znana osobowość telewizyjna skorzystała z platformy Instagram, aby poinformować, że przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Gessler podkreśliła, że obecnie wróciła do domu i cieszy się pełnią sił.
Ostatnio Magda Gessler wywołała niepokój wśród swoich fanów. Nieoczekiwanie nie pojawiła się na Festiwalu Top Of The Top w Sopocie, a okazało się, że przyczyną było jej leczenie szpitalne. Znana restauratorka przeszła operację usunięcia wyrostka robaczkowego.
Magda Gessler miała operację
Tak jak Was, mnie też potrafi jeszcze coś zaskoczyć. Zawsze powtarzam, że młodość nie ma końca! Więc niespodziewanie coś, co dotyka młodych, dotknęło też mnie. Wszystko jest dobrze i dziękuje za troskę i czułość. Jestem w pełni sił, tylko lżejsza o mały wyrostek — napisała w poście Gessler.
Magda Gessler przeszła zabieg chirurgiczny. Warto dodać, że w kolejnych wpisach uspokoiła swoich wielbicieli, informując ich, że czuje się już dobrze i operacja usunięcia wyrostka robaczkowego zakończyła się sukcesem.
Zapalenie wyrostka
Zapalenie wyrostka robaczkowego często pojawia się nagle, co utrudnia jego przewidzenie. Jeśli ból brzucha trwa dłużej niż cztery godziny i nie ustępuje, konieczne jest wezwanie pomocy medycznej lub udanie się na ostry dyżur. To schorzenie może występować w każdym wieku, ale najczęściej dotyka dzieci i osoby między 10. a 30. rokiem życia. Niezależnie od przyczyny długotrwałego lub nasilającego się bólu brzucha, nie można go bagatelizować.
W przypadku ataku zapalenia wyrostka robaczkowego może dojść do sklejenia pętli jelita z jelitem ślepym, prowadząc do powstania ropni. Ponadto brak interwencji chirurgicznej w przypadku ostrego zapalenia wyrostka może spowodować przeniesienie stanu zapalnego do otrzewnej, co z kolei jest stanem zagrażającym życiu.
Przyczyny zapalenia wyrostka robaczkowego
Według niektórych lekarzy niewystarczająca ilość błonnika w diecie może zwiększać ryzyko zapalenia wyrostka. Zagrożenie chorobą wzrasta także po bakteryjnych lub wirusowych infekcjach przewodu pokarmowego. Wyrostek robaczkowy może być również zablokowany przez zawartość jelita lub uciskany z zewnątrz przez tkanki, które powstały na przykład po innych operacjach.