Lisa Marie Presley nie żyje. Córka Elvisa Presleya miała 54 lata
Zmarła Lisa Marie Presley, amerykańska piosenkarka i aktorka. Informację o śmierci jedynej córki Elvisa Presleya przekazała jej matka, Priscilla. We czwartek Lisa Marie Presley trafiła do szpitala z powodu zatrzymania akcji serca.
"Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie. Była najpełniejszą pasji, najsilniejszą i najbardziej kochającą kobietą, jaką kiedykolwiek znałam" - napisała w oświadczeniu Priscilla Presley.
10 stycznia Lisa Marie Presley była obecna na rozdaniu Złotych Globów, gdzie świętowała sukces filmu "Elvis". We czwartek 12 stycznia w swoim domu w Calabasas w Kalifornii doznała zatrzymania akcji serca. Została przewieziona do szpitala w pobliskim West Hills, zmarła jednak tego samego dnia.
Jak donosi serwis TMZ, informator związany bezpośrednio z Lisą Marie wyjawił, że gwiazda była reanimowana przez ratowników i odzyskała na chwilę puls, nim przetransportowano ją do karetki. Została również wprowadzona w sztuczną śpiączkę i podłączona do aparatury podtrzymującej życie.
"Księżniczka rock and rolla" była aktorką i piosenkarką
Lisa Marie Presley to jedyne dziecko słynnego piosenkarza Elvisa Presleya. Od dzieciństwa miała kontakt z muzyką, sama również próbowała swoich sił jako piosenkarka. Często śpiewała przeboje słynnego ojca, wydała również kilka własnych albumów, z tym "Now What" i "To Whom It May Concern".
Czterokrotnie wychodziła za mąż - jej mężem był m.in. Michael Jackson i aktor Nicolas Cage, a także muzyk Danny Keough. Miała czwórkę dzieci - jej córką jest aktorka Riley Keough. W 2020 r jej syn Benjamin Keough popełnił samobójstwo.
Czym jest zatrzymanie akcji serca?
Zatrzymanie akcji serca, to inaczej nagłe zatrzymanie krążenia. Dochodzi w nim do zatrzymania serca, przez co ustaje również krążenie krwi. Do narządów przestaje docierać wtedy krew, a więc i tlen, czego skutkiem jest ich uszkodzenie, a konsekwencją - śmierć.
Szansę na przeżycie daje jedynie błyskawiczne podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, innymi słowy - jak najszybsze przywrócenie krążenia. Wśród przyczyn tego stanu wymienia się m.in. uszkodzenie mięśnia sercowego (np. w efekcie zawału serca), ale też tzw. przyczyny wtórne, np. krwotok po urazie, zaburzenia metaboliczne, powikłania zakrzepowo-zatorowe czy odma opłucnowa.