Leczenie Filipa Chajzera przynosi poprawę. "To straszna choroba"

2023-07-08 13:17

Filip Chajzer, popularny gospodarz "Dzień Dobry TVN", nieoczekiwanie zniknął z ekranów telewizorów, co wywołało wiele dyskusji. Okazało się, że przerwa była spowodowana kwestiami zdrowotnymi. Na co choruje Filip Chajzer i jak się czuje obecnie?

Leczenie Filipa Chajzera przynosi poprawę. To straszna choroba
Autor: Facebook / Filip Chajzer

Filip Chajzer przestał występować w "Dzień Dobry TVN". Przyczyną tej sytuacji było jego zły stan zdrowia.  W wywiadzie dla "Faktu" prezenter przyznał, że sytuacja jest poważna i musi podjąć walkę o zdrowie i życie. Mimo to Chajzer, który zmaga się z depresją, nie zrezygnował z aktywności w mediach społecznościowych, gdzie niedawno podzielił się z fanami pozytywnymi wiadomościami. Opowiedział również o swoim doświadczeniu z terapią.

Na co jest chory Filip Chajzer? " To straszna choroba"

Filip Chajzer po raz pierwszy otwarcie mówił o swojej walce z depresją w 2021 roku. Problemy rozpoczęły się w styczniu 2020 roku, kiedy pewien twórca treści na YouTube opublikował w sieci film, w którym twierdził, że znany prezenter to zły człowiek, który maskuje swoje prawdziwe oblicze zaangażowaniem w działalność charytatywną. Wiele osób obejrzało ten film, co doprowadziło do fal hejtu skierowanych w stronę gwiazora. Ludzie publikowali również zdjęcia z wypadku, w którym zginął syn Chajzera, Maks, co go głęboko dotknęło.

Nie jest tajemnicą, że prowadzący program TVN przeszedł przez wiele trudnych momentów. Tragiczna śmierć syna, rozwód, oraz zakończenie wielu związków to tylko niektóre z wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat. Bliscy Chajzera, w tym jego ojciec, również wyrażali obawy o jego stan zdrowia.

- Filip ma wsparcie, pomoc i jest na dobrej drodze. To straszna choroba, która wyrządziła wielką krzywdę wielu ludziom. Nie chcę, żeby mojego syna spotkało to samo - mówi Zygmunt Chajzer w tygodniku "Na żywo".

Jednak wydaje się, że syn pamiętnego gospodarza programu telewizyjnego "Idź na całość" naprawdę zaczyna czuć się lepiej. Przynajmniej taką informacją podzielił się ostatnio na Facebooku.

Terapia Filipa Chajzera przynosi poprawę

W obszernym wpisie, do którego dołączył swoje fotografie z pola golfowego, 38-letni Filip opowiada o niecodziennym telefonie, który otrzymał niedawno od swojej znajomej. Ta dama, która jak sam stwierdził: "zamiast skorzystać z solidnej profesjonalnej terapii, decyduje się na wędrówkę po gabinetach ezoterycznych", ostrzegła go przed zbliżającą się śmiercią.

"Zostało ci kilka miesięcy życia, pół roku to jest MAX" - usłyszał w słuchawce Chajzer. Filip, który zaufał prawdziwym specjalistom, nie przeją się jednak tym telefonem.

- Ja wybrałem się już jakiś czas temu terapię opierającą się na nauce, a jej główne założenie to zbudowanie poczucia własnej wartości - komentuje Chajzer.

Jednak nie tylko eksperci pomogli mu powrócić do zdrowia. Prowadzący program ujawnia, że w końcu pojął prawdziwą istotę życia, która zdecydowanie nie sprowadza się do ciągłego harowania. - Od 18 roku życia pracowałem dzień w dzień, upatrując w tym sensu życia. Od rana do nocy. Non stop na pełnych obrotach. W międzyczasie pytany o marzenia mówiłem, że kiedyś, pewnie po 40., nauczę się grać na fortepianie, jeździć konno i mówić po włosku - czytamy.

Wygląda na to, że prezenter obecnie odnajduje swoją terapię w spełnianiu swoich pasji (do których niedawno dołączył golf) oraz w realizowaniu długo odkładanych planów, ponieważ "życie jest krótkie". Jak sam ujawnia, takie podejście zaczyna przynosić pożądane rezultaty.

Co to jest depresja?

Depresja aktualnie jest czwartym najbardziej dotkliwym zagadnieniem zdrowotnym na globalną skalę - podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Każda osoba może zostać dotknięta przez depresję, dlatego nie należy lekceważyć jej symptomów. Mogą one przybierać różne formy - począwszy od obniżenia nastroju, aż do dolegliwości bólowych.

Depresja nie ogranicza się jedynie do uczucia smutku czy przytłoczenia, obejmuje również utratę entuzjazmu i radości z życia. Osoba cierpiąca na depresję funkcjonuje w zredukowanym tempie, boryka się z problemami koncentracji i ma obniżoną samoocenę. Jego spojrzenie na świat jest posępne i pesymistyczne, a przyszłość maluje jedynie w mrocznych kolorach. Często również doświadcza problemów ze snem, który staje się płytki i nie przynosi oczekiwanego odpoczynku.

Źródła:

  • wp.pl
  • Na Żywo
  • Łoza B., Cała nasza depresja, www.forumprzeciwdepresji.p
Poradnik Zdrowie - Depresja a uwarunkowania genetyczne i socjologiczne

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki