"Kobieta kot" zmarła w wieku 84 lat. Zmagała się z ciężką chorobą

2025-01-02 9:15

Znana z licznych operacji plastycznych Jocelyn Wildenstein zmarła 31 grudnia 2024 roku. "Kobieta kot" miała 84 lata. Informację o jej odejściu potwierdził jej partner, Lloyd Klein. Wildenstein zmagała się z ciężką chorobą.

Kobieta kot zmarła w wieku 84 lat. Zmagała się z ciężką chorobą
Autor: Instagram.com/jocelynewildenstein/ "Kobieta kot" zmarła w wieku 84 lat. Zmagała się z ciężką chorobą

Nie żyje Jocelyn Wildenstein. Znana była z operacji plastycznych

Jocelyn Wildenstein zyskała popularność dzięki sporej ilości operacji plastycznych, jakie przeszła oraz poprzez poślubienie miliardera Aleka Wildensteina. Kiedy para rozwodziła się po 22 latach małżeństwa, ich rozstanie stało się niezwykle medialnym wydarzeniem. 

W głównej mierze była to zasługą ogromnych alimentów, jakie wypłacił miliarder - 2,5 mld dolarów jednorazowo i 100 mln dolarów rocznie.

Jednak to w szczególności jej nietypowy wygląd przyciągał uwagę ludzi. Był on wynikiem wielu zabiegów plastycznych, na które rzekomo kobieta miała wydać przeszło 15 milionów złotych. Co ciekawe, kobieta dość długo twierdziła, że nie korzysta z chirurgii plastycznej, a później, że operacji nie było wcale aż tak dużo.

Informacja o jej śmierci obiegła media w popołudnie 1 stycznia 2025 roku. O tym poinformować miał AFP Daily Mail jej partner Lloyd Klein.

Jej partner Lloyd Klein ze smutkiem ogłasza śmierć Jocelyn Wildenstein w Paryżu

- czytamy w AFP Daily Mail.

Paris Match udało się ustalić, że przyczyną jej śmierci była zatorowość płucna. Kobieta odeszła w swojej paryskiej rezydencji.

Poradnik Zdrowie Google News
Autor:
Nieudane operacje plastyczne aktorów | To Się Kręci

Zatorowość płuca. Takie są jej objawy

Zator płucny lub inaczej zatorowość płucna następuje na skutek zamykania światła naczyń płucnych przez materiał zatorowy, jak np. skrzepnięta krew, prowadząc do niewydolności krążenia

Wśród objawów zatoru płucnego wymienia się między innymi:

  • szybko narastającą duszność, której towarzyszy sinica ciała
  • silny, kłujący, zamostkowy ból w klatce piersiowej
  • suchy kaszel
  • krwioplucie.

Do tego trzeba jeszcze doliczyć objawy towarzyszące, jak na przykład przyspieszenie częstotliwości oddechów i bicia serca, szybko oddech, niepokój i pocenie się. Może również dojść do zasłabnięcia i omdleń.

Warto jednak zaznaczyć, że zator w płucach najczęściej pojawia się u osób, które borykają się z przewlekłymi i zaawansowanymi chorobami. W większości przypadków chodzi o choroby krążenia i układu oddechowego.

Objawy będą się nasilały, im bardziej będą zamykać się naczynia płucne, a stan chorego będzie się pogarszał. Zamknięcie pnia tętnicy płucnej lub głównych gałęzi spowoduje wystąpienie gwałtownych objawów i zazwyczaj kończy się wstrząsem, lub zatrzymaniem krążenia.

Zobacz także: 6 domowych sposobów na oczyszczenie płuc

poradnikzdrowie.pl - DOBRZE POSŁUCHAĆ. Drogowskazy Eska Rock
Fakty i mity o wirusie HIV. DROGOWSKAZY

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki