Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do szpitala. Wiernych poproszono o modlitwę
Kardynał Stanisław Dziwisz, który w przeszłości pełnił funkcję metropolity krakowskiego, obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jaki jest powód hospitalizacji byłego sekretarza papieża Jana Pawła II?
Kardynał Stanisław Dziwisz został hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z informacji przekazanych przez Archidiecezję Krakowską wynika, że przyczyną jego pobytu w szpitalu jest uporczywa infekcja dróg oddechowych, która daje mu się we znaki od jakiegoś czasu.
Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do szpitala
Przedstawiciel Archidiecezji Krakowskiej, ks. Łukasz Michalczewski, za pośrednictwem oficjalnego komunikatu opublikowanego na stronie internetowej archidiecezji, przekazał najnowsze wieści o stanie zdrowia kardynała Dziwisza.
- Informujemy, że Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przyjął proponowaną mu hospitalizację w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ze względu na istniejącą od kilku dni infekcję dróg oddechowych - pisze ks. Łukasz Michalczewski.
Kard. Stanisław Dziwisz ma problemy ze zdrowiem. Kuria prosi wiernych o modlitwę
Wobec tych okoliczności, tegoroczne święta Bożego Narodzenia kard. Dziwisz spędzi w placówce medycznej. Kuria Krakowska wystosowała apel o modlitwy w intencji zdrowia Stanisława Dziwisza.
- Ksiądz Kardynał zdaje sobie sprawę, że jest to okres Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej łączy się w modlitwie z całą Archidiecezją, polecając Bogu wszystkich mieszkańców Krakowa i modląc się przy żłóbku nowo narodzonego Jezusa za całą naszą Ojczyznę. Prosimy o modlitwę za Księdza Kardynała, szczególnie o jego szybki powrót do zdrowia - przekazał ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik kurii metropolitalnej w Krakowie.
Infekcje dróg oddechowych u osób w podeszłym wieku
Szpitalne leczenie infekcji dróg oddechowych u osób starszych obejmuje kilka kluczowych elementów. Po pierwsze, stosuje się tlenoterapię, której przebieg kontrolowany jest poprzez pomiar saturacji i analizę wyników gazometrii krwi tętniczej. Dodatkowo pacjentom podaje się płyny dożylnie oraz antybiotyki, dobrane na podstawie wyników posiewu – zwykle również podawane drogą dożylną. Długość antybiotykoterapii waha się od 7 do 14 dni, ale w pewnych sytuacjach może być przedłużona do 3 tygodni.
Czas, jaki pacjent spędza w szpitalu, zależy od różnych czynników, w tym od ogólnego stanu zdrowia, rodzaju i przyczyny infekcji, a także od tego, czy doszło do powikłań.