Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do szpitala. Wiernych poproszono o modlitwę

2023-12-23 22:00

Kardynał Stanisław Dziwisz, który w przeszłości pełnił funkcję metropolity krakowskiego, obecnie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Jaki jest powód hospitalizacji byłego sekretarza papieża Jana Pawła II?

dziwisz
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Kardynał Stanisław Dziwisz został hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Z informacji przekazanych przez Archidiecezję Krakowską wynika, że przyczyną jego pobytu w szpitalu jest uporczywa infekcja dróg oddechowych, która daje mu się we znaki od jakiegoś czasu.

Poradnik Zdrowie - Choroby płuc

Kardynał Stanisław Dziwisz trafił do szpitala

Przedstawiciel Archidiecezji Krakowskiej, ks. Łukasz Michalczewski, za pośrednictwem oficjalnego komunikatu opublikowanego na stronie internetowej archidiecezji, przekazał najnowsze wieści o stanie zdrowia kardynała Dziwisza.

- Informujemy, że Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przyjął proponowaną mu hospitalizację w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ze względu na istniejącą od kilku dni infekcję dróg oddechowych - pisze ks. Łukasz Michalczewski.

Kard. Stanisław Dziwisz ma problemy ze zdrowiem. Kuria prosi wiernych o modlitwę

Wobec tych okoliczności, tegoroczne święta Bożego Narodzenia kard. Dziwisz spędzi w placówce medycznej. Kuria Krakowska wystosowała apel o modlitwy w intencji zdrowia Stanisława Dziwisza.

- Ksiądz Kardynał zdaje sobie sprawę, że jest to okres Świąt Bożego Narodzenia, tym bardziej łączy się w modlitwie z całą Archidiecezją, polecając Bogu wszystkich mieszkańców Krakowa i modląc się przy żłóbku nowo narodzonego Jezusa za całą naszą Ojczyznę. Prosimy o modlitwę za Księdza Kardynała, szczególnie o jego szybki powrót do zdrowia - przekazał ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik kurii metropolitalnej w Krakowie.

Infekcje dróg oddechowych u osób w podeszłym wieku

Szpitalne leczenie infekcji dróg oddechowych u osób starszych obejmuje kilka kluczowych elementów. Po pierwsze, stosuje się tlenoterapię, której przebieg kontrolowany jest poprzez pomiar saturacji i analizę wyników gazometrii krwi tętniczej. Dodatkowo pacjentom podaje się płyny dożylnie oraz antybiotyki, dobrane na podstawie wyników posiewu – zwykle również podawane drogą dożylną. Długość antybiotykoterapii waha się od 7 do 14 dni, ale w pewnych sytuacjach może być przedłużona do 3 tygodni.

Czas, jaki pacjent spędza w szpitalu, zależy od różnych czynników, w tym od ogólnego stanu zdrowia, rodzaju i przyczyny infekcji, a także od tego, czy doszło do powikłań.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki