Edyta Górniak zaniemogła na planie programu. Do studia wezwano lekarza
Edyta Górniak wystąpi w nowym programie "Rytm Dwójki" na antenie Telewizji Polskiej. Podczas nagrań doszło do niepokojącej sytuacji. Jak donosi jeden z tabloidów, artystka w pewnym momencie zaniemogła. Konieczna była interwencja lekarza.
Premiera nowego programu rozrywkowego "Rytm Dwójki" odbędzie się 15 września. Jego formuła polega na tym, że w każdym odcinku artyści wraz z uczestnikami będą śpiewać znane i lubiane przeboje. Wystąpi w nim między innymi diva polskiej sceny muzycznej Edyta Górniak, która od lat współpracuje z Telewizją Polską. Wcieliła się na przykład w rolę trenerki w czterech edycjach "The Voice od Poland".
Edyta Górniak miała problem zdrowotny na planie
Obecnie trwają nagrania do "Rytmu Dwójki", podczas których doszło do przykrego incydentu. Producenci musieli wstrzymać dalszą realizację odcinka. Edyta Górniak nagle zaniemogła, o czym poinformował tabloid Pudelek. Jak się okazało, wokalistka zmagała się z chorobą, która dała o sobie znać, gdy wyszła na scenę i zaczęła śpiewać.
- Rozpoczęły się zdjęcia do pierwszego odcinka nowego programu TVP "Rytmy dwójki". Kiedy Edyta weszła na scenę, produkcję zamurowało. Głos odmówił posłuszeństwa. Ogromna infekcja gardła dopadła ją tuż przed nagraniami. Nie mogła wydusić z siebie pół dźwięku, a realizacja odcinka stanęła pod znakiem zapytania – doniósł informator wspomnianego portalu.
Na planie udzielono artystce pomocy i natychmiast wezwano lekarza. A to wszystko za sprawą ostrej infekcji gardła, ż którą zmagała się Edyta Górniak. Dopiero gdy podano jej odpowiednie leki, można było kontynuować nagrywanie.
Z informacji przekazanych przez źródło Pudelka, "produkcja szybko zareagowała i wezwała na plan lekarza, który musiał podać jej sterydowe wziewy, aby mogła wystąpić". Dodano też, że "Edyta stawiła się na planie programu mimo złego stanu zdrowia".
Zapalenie gardła – jak sobie z nim radzić?
Ostre zapalenie gardła jest częstą chorobą, która w większości przypadków, jest łagodna i samoograniczająca się. Może mieć etiologię wirusową, bakteryjną, a rzadziej grzybiczą. Do najczęstszych objawów tej przypadłości zalicza się: ból, drapanie w gardle, chrypkę oraz trudności w przełykaniu pokarmów i płynów.
Leczenie ostrego zapalenia gardła może przebiegać różne. W większości przypadków wirusowego zapalenia stosuje się terapię objawową w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz wspomaganiu procesu zdrowienia. Zalecane jest przyjmowanie leków na gardło bez recepty, środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych oraz tabletek do ssania. Z kolei bakteryjne zapalenie gardła wymaga leczenia antybiotykami.