Daria Dziewięcka nie żyje. 42-letnia dziennikarka zmarła na raka jajnika
Nie żyje Daria Dziewięcka, psychoterapeutka i dziennikarka. Zmarła w czwartek po ciężkiej chorobie. Miała 42 lata.
W piątkowy wieczór świat mediów został zaskoczony smutną wiadomością o śmierci Darii Dziewięckiej, cenionej dziennikarki i psychoterapeutki, która od wielu lat zmagała się z ciężką chorobą. Zmarła, mając 42 lata, pozostawiając po sobie wielu przyjaciół pogrążonych w żalu.
Daria Dziewięcka nie żyje
Wiadomość o odejściu Darii Dziewięckiej pojawiła się w piątkowe popołudnie, kiedy to ogłoszono, że Dziewięcka, znana z pracy dla między innymi dla Agory oraz jako psychoterapeutka, zmarła w wieku 42 lat. O jej śmierci jako pierwszy poinformował TOK FM, stacja, gdzie przez lata pełniła funkcję wydawczyni.
Dziewięcka od 2018 roku walczyła z nowotworem jajnika. W roku 2023 wspólnie z Magdaleną Birecką nagrała podcast "Tu i teraz", w którym opowiadała o swoim doświadczeniu życia z chorobą, podkreślając, jak ważna w jej walce była joga, której była wielką entuzjastką. Pasja zainspirowała ją nawet do podróży do Indii.
Daria Dziewięcka miała nowotwór jajnika
- W wieku 37 lat zachorowałam na nowotwór złośliwy jajnika. Miałam przerzuty. Od początku leczenia, czyli chemioterapii, cały czas praktykowałam jogę, która od dawna była nie tylko moją pasją, ale też moją drogą - opisała wiosną 2020 roku w felietonie w „Wysokich Obcasach”.
Rodzina i znajomi Darii Dziewięckiej wspominają ją jako kobietę o ogromnym sercu, niezachwianej odwadze i autentyczności. Magdalena Birecka w swoim tekście pożegnalnym w TOK Fm podkreśla, że Dziewięcka była wybitną profesjonalistką, która do redakcji TOK FM wnosiła atmosferę spokoju, samokontroli i inteligencji.
- Czasami się zastanawiam, dlaczego chciałam przyjechać do Mysore. I przyszło mi do głowy, że bardziej mi chodzi, żeby wygrywać z chorobą. Zwłaszcza że funkcjonuje zwrot, że ktoś przegrał z chorobą. I jest bardzo dojmujący. Nie chcę, żeby ktoś tak mówił, jak umrę - cytuje słowa zmarłej TOK FM. - Powtarzała, że ona nie walczy z rakiem - ona go leczy. Jej mądre słowa, które słyszałam, gdy nagrywałyśmy podcast, wciąż dźwięczą mi w uszach w wielu sytuacjach - komentuje Birecka.
Dziewięcka zaznaczyła swoją obecność w mediach, pracując dla NaTemat, Wirtualnej Polski i "Gazety Stołecznej", jak również jako redaktor naczelna portalu Wysokieobcasy.pl.
Na koniec swojego życia Dziewięcka skupiła się na pracy jako psychoterapeutka, otwierając własny gabinet. Ceremonia pożegnalna odbędzie się 16 lutego w Warszawie.