Bruce Willis zmaga się z poważną chorobą. Demi Moore zdradziła, w jakim jest stanie

2024-10-15 13:21

Choroba Bruce'a Willisa już jakiś czas stała się powszechnie znanym faktem. Jego była żona, aktorka Demi Moore wspiera go wraz z ich córkami w tym trudnym czasie. Ostatnio wypowiedziała się na temat jego stanu podczas panelu dyskusyjnego.

Bruce Willis zmaga się z poważną chorobą. Demi Moore zdradziła, w jakim jest stanie
Autor: Instagram.com/demimoore Bruce Willis zmaga się z poważną chorobą. Demi Moore zdradziła, w jakim jest stanie

Na początku 2022 roku bliscy Bruce'a Willisa poinformowali, że aktor zmaga się z afazją i z jej powodu kończy karierę filmową. Dopiero w 2023 roku rodzina tej ikony kina ujawniła, że aktor cierpi na FTD, czyli demencję czołowo-skroniową.

Demi Moor opowiedziała o stanie Bruce'a Willisa. "Jest stabilny"

Od czasu ogłoszenia diagnozy, bliscy aktora starają się co jakiś czas informować o jego stanie zdrowia. W rozmowie z Fox News Digital Rumer Willis, najstarsza córka Demi Moore i Bruce’a Willisa przyznała, że:

Jeśli dzielenie się naszymi doświadczeniami przynosi nadzieję komuś innemu, kto tego doświadcza, to dla mnie jest to... wszystko

W ramach niedawnego panelu dyskucyjnego na Hamptons International Film Festival w Nowym Jorku, Demi Moore, czyli była żona aktora, która wciąż go wspiera, podzieliła się nowymi informacjami na temat jego stanu.

Choroba jest czymś, na co nie mamy wpływu. Trzeba ją po prostu dogłębnie zaakceptować. Na tym etapie, na jakim się znajduje, Bruce jest stabilny

- wyznała aktorka.

Przyznała również, że możliwość spotkania się z byłym mężem jest dla niej niezwykle ważna. Jak przytoczyła, widziała go kilka dni temu, kiedy to odwiedziła go z ich wnuczką.

Poradnik Zdrowie - Demencja

Otępienie czołowo-skroniowe. Co warto wiedzieć o chorobie?

Demencja czołowo-skroniowa, znana również jako otępienie czołowo-skroniowe, jest specyficzną formą otępienia. W niej objawy koncentrują się wokół zaburzeń funkcji językowych oraz zaburzeń zachowania.

Objawy tej choroby zwykle pojawiają się u osób w wieku od 50 do 65 lat. Nie oznacza to jednak, że ludzie młodsi nie są narażeni. Pojawiały się pojedyncze przypadki występowania tego schorzenia nawet u dwudziestolatków.

Otępienie czołowo-skroniowe zalicza się do kazwanych tauopatii. Oznacza to, że w przebiegu jednostki w obrębie mózgowia chorych dochodzi do nadmiernego gromadzenia się białek tau.

Wywierają one niekorzystne efekty na tkankę nerwową, a ich rezultatem i mogą być zarówno zaburzenia dotyczące przekazywania sygnałów pomiędzy neuronami, jak i zwiększone obumieranie komórek nerwowych.

U pacjentów pojawiają zie zaburzenia zachowania i psychiczne. Polegają na przykład na zaniedbywaniu higieny, nadmiernej aktywności psychoruchowej oraz na utracie umiejętności utrzymywania kontaktów międzyludzkich.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki