Bolą cię uszy od maseczki? Poznaj 10 skutecznych sposobów, które mogą pomóc również tobie
Ból uszu w maseczce dokucza chyba każdemu, kto musi nosić ją dłużej, niż przez chwilę. Winne są gumki, które boleśnie drażnią delikatną skórę za uszami do tego stopnia. że tworzą się na niej ranki i bolesne otarcia? Ale czy wiesz, że uszy od maseczki wcale nie muszą cię boleć? Wystarczy, że zastosujesz jeden ze sprawdzonych sposobów. A jest w czym wybierać.
Dlaczego po założeniu maseczki uszy zaczynają boleć? Jest tak, gdyż skórę boleśnie drażni mocno naciągnięta gumka od maseczki ochronnej - która naciąga się jeszcze bardziej, gdy mówimy lub ruszamy głową. Szorstkie gumki trą wtedy o skórę, niczym peeling ścierając wierzchnią warstwę naskórka - gdy trwa to dłużej, dochodzi do bolesnych podrażnień, przez które ponowne nałożenie maseczki jest prawdziwą torturą.
Co zrobić, by uszy od maseczki nie bolały? Wypróbuj któryś z dziesięciu sprawdzonych sposobów.
1. Luźniejsza gumka. Uszy bolą wtedy, gdy gumka jest za mocno naciągnięta, dlatego w przypadku maseczek wielorazowych warto wymienić ją na dłuższą o centymetr lub dwa (ale taką, by maseczka nadal dobrze przylegała do skóry i odpowiednio chroniła). W przypadku maseczki jednorazowej dobrze jest zaś wybierać takie z bardzo elastyczną gumką.
2. Spinacz do papieru. Zamiast zakładać gumki na uszach, zepnij je ze sobą z tyłu głowy w taki sposób, jak pokazano to na poniższym filmie:
3. Kucyki z tyłu głowy. Jeśli masz dłuższe włosy, zepnij je w dwa kucyki, a następnie o każdy z nich zahacz gumkę od maseczki - tak, jak na filmie poniżej:
4. Klamra do maseczki z drukarki 3D. Jeśli masz w domu taką drukarkę, możesz z jej pomocą wydrukować specjalną klamrę, na której zapniesz gumki od maski. To, jak wygląda taka klamra i w jaki sposób należy zamocować ją do maseczki, by spełniła swoje zadanie, widać na poniższym filmie:
5. Pasek od biustonosza. To kolejny sposób, dzięki któremu gumki od maseczki nie będą boleśnie wrzynały się w skórę za uszami. Jakie paski są najlepsze i w jaki sposób poprawnie je zamocować? Zobacz tu:
6. Opaska do włosów z doszytymi guziczkami. Gumki można zaczepić na dużych guzikach doszytych do boków szerokiej, bawełnianej opaski na włosach. Na pomysł masowej produkcji takich opasek wpadły już niektóre firmy, ale bardzo szybko, łatwo i tanio taką opaskę można zrobić własnoręcznie.
7. Czapka z daszkiem. Ona również może pomóc uniknąć bólu uszu - a jak? Dokładną instrukcję znajdziesz tu:
8. Szydełkowe przedłużacze do maseczek. Za ich pomocą obie gumki można spiąć z tyłu głowy, bez potrzeby nakładania ich na uszach. A zrobisz je tak:
9. Adapter do gumek. To sposób, który odciągnie gumki od skóry. Wystarczy na cienkim pasku materiału (ważne, żeby nie był elastyczny) zapiąć dwie napy tak jak pokazano na poniższym filmie, a następnie o powstałe w ten sposób zaczepy zahaczyć każdą z gumek.
10. Miękkie ochraniacze na gumki. Twórcy tej metody wyszli z założenia, że uszy bolą wtedy, gdy w skórę wrzyna się zbyt cienka gumka. I radzą, by na obie gumki nałożyć cienką warstwę delikatnego materiału - np. papierowego ręcznika, lub gumowej rurki - jak pokazano na poniższym filmie.
Polecamy także:
- Większość z nas już przeszła koronawirusa? Nowe dane
- Nowe zasady wizyt u fryzjera i kosmetyczki
- Te klamki niszczą koronawirusa. Jak to możliwe?
- Chcesz schudnąć? Nadal możesz jeść, co lubisz. Wypróbuj nasz program dietetyczny
- Do kiedy maseczki będą obowiązkowe? Co grozi za brak maseczki?
- Jak bezpiecznie mierzyć ubrania w przymierzalniach?
- Ile osób naprawdę umarło z powodu epidemii?
- W Polce jest mniej udarów mózgu - ale to nie oznacza nic dobrego