Artur Witkowski z ekipy "Nasz nowy dom" miał udar? Widzów zaniepokoił jego wygląd
Program telewizyjny "Nasz nowy dom", którego prowadzącą jest Katarzyna Dowbor, cieszy się ogromną popularnością. Fani darzą sympatią nie tylko panią Katarzynę, lecz także pozostałych członków ekipy. Pozytywne emocje wśród widzów wzbudził również Artur Witkowski - kierownik ekipy budowlanej. Nic więc dziwnego, że zaniepokojeni fani zauważyli jego problemy ze zdrowiem. Co mu dolega?
Po ostatniej emisji odcinka programu "Nasz Nowy Dom" widzowie zwrócili uwagę na zmieniony wygląd twarzy Artura Witkowskiego. Zaczeły padać pytania, co się stało panu Arturowi. Podejrzewano nawet, że bohater programu miał udar!
Czy Witkowski miał udar?
Kierownik ekipy budowlanej, jak można wnioskować po komentarzach na jego temat w mediach społecznościowych, jest bardzo lubiany przez widzów.
Po opublikowaniu zdjęcia z planu ostatniego odcinka programu, fani wyrazili zaniepokojenie zdrowiem pana Artura. Wszystko ze względu na to, że jego rysy i mimika twarzy nieznacznie się zmieniły. Widzowie sugerowali w komentarzach, że Witkowski przeszedł udar.
"Czy miał pan udar?", "Co się stało Arturowi?", "Pan Artur wygląda bardzo źle, jak gdyby przeszedł udar, życzę zdrowia" - pytali internauci.
Źródłem tych podejrzeń był zmieniony wygląd Witkowskiego - widocznie opadająca warga i zastygnięty grymas na ustach.
Na zatroskane pytania fanów odpowiedział sam Artur Witkowski: "Porażony nerw twarzy, ale teraz już ok" - napisał.
Czym jest porażenie nerwu twarzowego?
Porażenie nerwu twarzowego jest jednym z najczęściej występujących porażeń nerwów czaszkowych. Jego objawy bywają bardzo różne: u niektórych pacjentów dochodzi tylko do opadnięcia kącika ust, u innych z kolei porażone są wszystkie mięśnie mimiczne twarzy.
Porażenie nerwu twarzowego może być wrodzone lub nabyte. Do głównych przyczyn należą:
- zespół Moebiusa
- sarkoidoza
- udar mózgu (szczególnie postać udaru określana jako udar zatokowy)
- borelioza
- aktywna infekcja wirusem opryszczki
- półpasiec
- dystrofia miotoniczna
- urazy głowy (szczególnie te, w których dochodzi do uszkodzenia kości skroniowej)
- zespół Millarda-Gublera
- zapalenie ucha
- zespół Guillain-Barre
- zespół Ramsaya-Hunta
- cukrzyca
- stwardnienie rozsiane
- nowotwory ośrodkowego układu nerwowego
- nadużywanie alkoholu
- zespół Melkerssona-Rosenthala
- miastenia
- i inne.
Mimo tak dużej ilości możliwych przyczyn wystąpienia porażenia nerwu twarzowego, zazwyczaj nie daje się określić jego podłoża. W takiej sytuacji rozpoznaje się idiopatyczne porażenie nerwu twarzowego (porażenie Bella).