Anna Lewandowska trafiła do szpitala. "Wrócę jeszcze silniejsza"
Anna Lewandowska zaniepokoiła fanów swoim niedawnym instagramowym postem. Okazuje się, że celebrytka trafiła do szpitala, gdzie przeszła poważny zabieg. Konieczna była rekonstrukcja wiązadeł w nadgarstku.
Nie da się ukryć, że Anna Lewandowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych trenerek fitness w Polsce. Żona Roberta Lewandowskiego jednak nie spoczywa na laurach i stale stara się rozwijać i wymyślać coraz to nowsze przedsięwzięcia, żeby zaskoczyć czymś swoich obserwatorów.
Anna Lewandowska w szpitalu. Przeszła zabieg
Teraz Anna Lewandowska na jakiś czas będzie musiała nieco odpuścić, jeśli chodzi o ćwiczenia. Niestety z przyczyn niezależnych od siebie musi zrobić małą pauzę w aktywności. Na swoim Instagramie trenerka podzieliła się zdjęciem ze szpitala, na którym pokazuje rękę w gipsie.
Jak powiedziała Lewandowska, pojawiła się konieczność przejścia operacji rekonstrukcji więzadeł nadgarstka. A jak wiadomo, operacja to dopiero początek drogi do zdrowia. Później przyjdzie bowiem czas na regenerację i rehabilitację.
Po rekonstrukcji więzadeł nadgarstka, czas na regenerację. Choć na moment muszę odpuścić własne treningi, to nie zwalniam tempa i w tym czasie chce przygotować dla Was nowe plany treningowe i zebrać inspiracje na kolejne projekty. Wyzwania nas wzmacniają, a ja wrócę jeszcze silniejsza. Widzimy się wkrótce z powrotem na macie!
- czytamy w jej poście.
Uszkodzenie nadgarstka. To może być poważny problem
Nadgarstek jest bardzo skomplikowanym elementem układu ruchu człowieka. Stawy tutaj potrafią się bowiem obrócić w niemal każdą stronę, dzięki czemu otrzymujemy niesamowity zakres ruchu. Nadgarstek składa się ze stawów, mięśni i kości, dzięki czemu możemy łapać przedmioty, pisać czy jeździć na rowerze.
Jeśli chodzi o uszkodzenia nadgarstka to dzieli się je na dwa rodzaje, w zależności od czasu trwającej siły uszkadzającej. Najczęstszą przyczyną zerwania więzadeł jest gwałtowna siła, której energia przekracza wytrzymałość więzadeł. Drugim powodem mogą być uszkodzenia powstające z czasem. Mikrourazy czy krwiaki często doprowadzają do blizn, zwłóknień oraz zwapnień.
Objawami uszkodzenia więzadła nadgarstka są:
- ból,
- obrzęk,
- ograniczona ruchomość,
- krwiak.
Można zminimalizować dolegliwości poprzez schładzanie oraz usztywnienie.
Jeśli chodzi o leczenie rekonstrukcyjne to jest ono stosowane zazwyczaj w sytuacji całkowitego lub prawie całkowitego przerwania ciągłości więzadła nadgarstka. Wówczas zabieg ma na celu odtworzenie i zrekonstruowanie uszkodzonych tkanek.