Aneta Kręglicka ma 59 lat i ciało bogini. Wiemy, jak to robi

2024-10-28 11:52

Aneta Kręglicka dziś znów jest jest na ustach wszystkich. A to za sprawą debiutu w programie "Dzień Dobry TVN", w którym gości w tym tygodniu jako prowadząca. Aneta Kręglicka, Miss Świata z 1989 roku, modelka i business woman, w wieku 59 lat jest żywym dowodem na to, że piękno i witalność mogą trwać długo.

Aneta Kręglicka ma 59 lat i figurę nastolatki. Jak to robi?
Autor: Instagram/@dziendobrytvn & Instagram/@anetakreglicka_official Aneta Kręglicka ma 59 lat i figurę nastolatki. Jak to robi?

Aneta Kręglicka, choć mogła zbudować spektakularną karierę w modelingu, zdecydowała się rozwinąć swoje ścieżki zawodowe w innych kierunkach, w tym w prowadzeniu własnego biznesu. Mimo to, modeling na zawsze pozostał ważną częścią jej życia.

Aneta Kręglicka: Miss World 1989

Na swoim profilu na Instagramie, Kręglicka często dzieli się z fanami fragmentami swojego życia, jednak rzadko prezentuje odkryte ciało. Ostatnio jednak zaskoczyła swoich obserwatorów, publikując zdjęcie, które ukazuje jej sylwetkę i wysportowane ciało, a szczególnie imponujące mięśnie brzucha.

Zdjęcie to, jak można przypuszczać, zostało zrobione po jednym z jej regularnych treningów, które odbywa aż sześć dni w tygodniu.

Prosty trening na mięśnie brzucha

Aneta Kręglicka na twarz nastolatki

Aneta Kręglicka udowadnia, że można zachować młody wygląd i doskonała formę niezależnie od wieku. Swoją nieskazitelną urodę i kondycję fizyczną zawdzięcza konsekwentnej pielęgnacji i zdrowemu stylowi życia. W wywiadach podkreśla swoje zamiłowanie do sprawdzonych metod pielęgnacyjnych, takich jak mezoterapia i masaże, które regularnie stosuje.

Wbrew temu, co może myślą niektórzy, stosuję wyłącznie naturalne zabiegi. Moim ulubionym zabiegiem od lat jest mezoterapia i rzeczywiście stosuję ją co trzy miesiące. Mniej więcej wtedy, gdy mam czas. Czasami dwa razy do roku zdarza mi się skorzystać z laserów. A tak to naprawdę pielęgnacja i masaże. Sama masuję sobie ciało i twarz. To są naprawdę moje codzienne zabiegi — mówiła Kręglicka w rozmowie z "Faktem".

Jestem za naturą i nawet z upływającym wiekiem uważam, że dobra pielęgnacja i nie za duża ingerencja sprawia, że jesteśmy po prostu sobą. A ja chciałabym być podobna zawsze do siebie – dodała.

Aneta Kręglicka - jak dba o figurę?

Fakt, że pojawienie się Anety Kręglickiej w "Dzień Dobry TVN" wzbudziło bardzo pozytywny odzew wśród widzów, jest dowodem na to, że wciąż jest postacią bardzo wpływową i inspirującą. Chociaż obecnie skupia się głównie na działalności biznesowej, nadal angażuje się w projekty modelingowe.

Aneta Kręglicka, choć już niemal sześćdziesięciolatka, nadal zachwyca swoją nienaganną figurą i młodzieńczym wyglądem, pokazując, że piękno i zdrowie są wynikiem dbałości o siebie na wielu płaszczyznach – zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Kręglicka podzieliła się z obserwatorami na Instagramie informacją, że regularnie ćwiczy – aż sześć razy w tygodniu.

Nigdy się nie odchudzam, to na pewno nie moja metoda na szczupłą sylwetkę. A fasting stał się moim naturalnym rytmem, kiedy jeszcze nikt o tym tak często nie mówił. Odkąd pamiętam swój trzeci i ostatni posiłek zjadam najpóźniej o 17.00, a pierwszy i dla mnie bardzo ważny ok. 9.00. Ćwiczę codziennie rano 6 x w tygodniu po 30 minut.

 – wylicza Aneta Kręglicka w poście na Instagramie.

Aneta Kręglicka stosuje fasting. Co to takiego?

Fasting, o którym wspomina była miss świata, to inaczej dieta IF, post okresowy, post czasowy, albo okno żywieniowe. Nazw jest wiele, a pod wszystkimi kryje się to samo - sposób odżywiania oparty na wyznaczeniu przedziału czasowego, w trakcie którego możesz jeść i tego, w czasie którego nie przyjmujesz żadnych kalorii.

Zazwyczaj stosowane są okna żywieniowe 8/16 lub 10/14. Okno żywieniowe 8/16 oznacza, że możesz jeść w trakcie 8-godzinnego okna, a przez pozostałe 16 godzin doby pościsz, czyli np. jesz tylko w godzinach 10.-18., 11.-19., albo 12.-20. W oknie żywieniowym 10/14 czas, w którym możesz przyjmować kalorie jest wydłużony o dwie dodatkowe godziny, a więc możesz jeść np. w godzinach 10-20. albo 8.-18. Dokładne godziny, w których okno żywieniowe "zostaje otwarte" ustalasz samodzielnie.

Skuteczność fastingu w odchudzaniu opiera się na założeniu, że jedząc tylko w określonych godzinach, w rzeczywistości z planu dnia eliminujesz przynajmniej jeden posiłek, a więc spożywasz ok. 400-600 kalorii mniej. Niektóre badania nad fastingiem wykazały, że wspiera on regulację poziomu cukru we krwi, walkę ze stanami zapalnymi czy usprawnia trawienie.

Nadal jednak najważniejsze jest to, co jesz. Jeśli w oknie żywieniowym będziesz sięgać po wysoko przetworzoną żywność, fast foody i słodzone napoje, nie tylko nie schudniesz, ale najpewniej nie odczujesz też innych zdrowotnych korzyści fastingu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki