Aktor z "Pełnej chaty" ujawnił diagnozę. Ma agresywny nowotwór

2024-11-19 15:23

Aktor Dave Coulier zyskał całą rzeszę fanów dzięki swojej roli wujka Joeya w serialu "Pełna chata". Niedawno podzielił się bardzo smutną wiadomością. Okazuje się, że ma on chłoniaka nieziarniczego trzeciego stopnia.

Dave Coulier podzielił się diagnozą. Ma agresywny nowotwór
Autor: Instagram.com/dcoulier/ Dave Coulier podzielił się diagnozą. Ma agresywny nowotwór

65-letni aktor Dave Coulier zdobył serca telewidzów dzięki swojej roli wujka Joeya w kultowym serialu "Pełna chata". Niestety, ostatnio podzielił się bardzo smutną informacją. Okazuje się bowiem, że zdiagnozowano u niego chłoniaka nieziarniczego trzeciego stopnia.

Dave Coulier opowiedział o swojej chorobie. Ma nowotwór

Magazyn PEOPLE poinformował, że chorobę zdiagnozowano u niego w październiku. Miało to miejsce po tym, jak przebyta przez niego infekcja dróg oddechowych spowodowała obrzęk węzłów chłonnych.

Kiedy obrzęk, zamiast maleć, zaczynał szybko się nasilać, lekarz Couliera zalecił my wykonanie tomografii pozytonowej (PET), tomografii komputerowej oraz biopsji.

W rozmowie z magazynem PEOPLE, aktor zdradził, że lekarze zadzwonili do niego trzy dni po wykonaniu badań. Jak opowiada, podczas rozmowy telefonicznej usłyszał, że choć lekarze chcieliby mieć dla niego lepsze wieści, to niestety ma on chłoniaka nieziarniczego.

Aktor powiedział, że rozpoczął już chemioterapię. Dodał również, że dwa tygodnie po diagnozie postanowił również ogolić głowę, by "wyprzedzić nieuniknione".

Zdrowo Odpytani: Od zapowietrzenia po nowotwór. Dr Weiss: czkawka może być ważnym objawem

Chłoniak nieziarniczy - co warto wiedzieć? Objawy podobne do przeziębienia

Aktor wyjaśnił, że jest on bardzo agresywny i nazywa się on chłoniakiem z komórek B. Chłoniak nieziarniczy to rodzaj nowotworu, który powstaje w układzie limfatycznym, będącym częścią układu odpornościowego, który pomaga zwalczać zarazki.

Ten tym chłoniaka jest najczęściej diagnozowanym ze wszystkich nowotworów układu chłonnego. Charakteryzuje się on niekontrolowanym rozrostem białych krwinek.

Choroba ta w ponad 50 proc. diagnozowana jest u osób powyżej 65. roku życia. W Polsce każdego roku diagnozuje się blisko 7500 nowych zachorowań. Jest to podstępny nowotwór, który może być trudny do wykrycia ze względu na niespecyficzne objawy. Często są one podobne do typowych występujących przy przeziębieniu.

Zazwyczaj na początku pojawia się bezbolesny obrzęk szyi, pod pachami oraz w pachwinach, który jest spowodowany przez powiększone węzły chłonne. Co więcej, pojawiać się mogą również:

  • podwyższona temperatura
  • suchy i długo utrzymujący się kaszel
  • nawracające infekcje górnych dróg oddechowych i płuc
  • osłabienie
  • uczucie duszności
  • nocne poty
  • znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie
  • zaburzenia czynności układu pokarmowego
  • świąd skóry

Niestety, przez nieoczywiste objawy, nowotwór ten często jest rozpoznawany dopiero w stadium zaawansowanym.

Zobacz także: Poznaj 5 rodzajów bakalii, które działają antynowotworowo

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki