POWIĘKSZANIE PIERSI: jak wybrać lekarza i bezpieczny implant?

2017-04-05 12:04

Powiększenie piersi to poważna decyzja, dlatego powinna być dokładnie przemyślana i wykonana wyłącznie przez profesjonalistę - sprawdzonego, certyfikowanego chirurga plastycznego. Ważne jest także, jak się okazuje, dokładne sprawdzenie samego implantu, który ma być użyty do powiększenia biustu. Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka, który bezpiecznie powiększy piersi? Jakie implanty wybrać?

POWIĘKSZANIE PIERSI: jak wybrać lekarza i bezpieczny implant?
Autor: Thinkstockphotos.com Powiększanie piersi to poważna decyzja - powinna być dokładnie przemyślana, a sam zabieg powinien być wykonany przez specjalistę.

Spis treści

  1. Bezpieczne powiększanie piersi
  2. Rodzaje implantów
  3. Jak wygląda zabieg powiększania piersi?
  4. Przeciwwskazania dla operacji powiększania piersi
  5. Jak znaleźć odpowiedniego lekarza, który powiększy piersi?
  6. Operacja powiększenia biustu. Na czym polega, jak się do niej przygotować?

Powiększenie biustu to marzenie wielu kobiet. Jednak są pewne ograniczenia - nie zawsze taka operacja jest możliwa. Przede wszystkim konieczna jest  biologiczna dojrzałość naszego organizmu, a dokładnie – zakończenie okresu dojrzewania i wzrostu piersi. U niektórych kobiet biust rośnie nawet do 22 roku życia – przed tym okresem lepiej jest więc nie przeprowadzać operacji.

Powiększanie piersi jest przeznaczone dla osób zdrowych, nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. W szczególności u pacjentek mających problemy z samooakceptacją czy też dysmorfofobią, czyli błędnym i nierealistycznym postrzeganiem swojego ciała, nie powinno przeprowadzać się takich zabiegów.

Bezpieczne powiększanie piersi

Najskuteczniejszą metodą powiększania piersi jest operacja wszczepienia implantów. Mogą one powiększyć naturalny biust nawet o trzy rozmiary i tak naprawdę jest to bezpieczna granica, której profesjonalny lekarz-chirurg nie powinien przekraczać. Operacje powiększania piersi uchodzą za jedne z bezpieczniejszych w medycynie estetycznej. Oczywiście pod warunkiem, że wykona je fachowiec.

Materiały, z których wykonuje się implanty są z roku na rok coraz lepsze, nie trzeba ich wymieniać, do rzadkości należy też przeciekanie implantu (choć zdarzają się takie wpadki jak ta z francuską firmą PIP). Jest to jednak zabieg chirurgiczny i jak każda operacja wiąże się z ryzykiem powikłań. Organizm może więc odrzucić implant, mogą pojawić się nierówności, krwiaki, problemy z gojeniem szwów, a także inne powikłania, o których każdy profesjonalny lekarz powinien poinformować swoją pacjentkę.

Rodzaje implantów

Istnieją dwa podstawowe rodzaje implantów:

  • wypełniane żelem,
  • wypełniane roztworem fizjologicznym soli.

Implanty wypełniane żelem wykorzystują spoistą substancję żelową, która wyczuwalna jest jak typowa tkanka piersi. Niektóre implanty solne posiadają usuwalny dren do napełniania implantu, który pozwala lekarzowi regulować wielkość implantu w ciągu pierwszych 6 miesięcy po jego wszczepieniu poprzez dodawanie lub usuwanie roztworu fizjologicznego soli.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi?

Zabieg powiększenia piersi wykonuje się na sali zabiegowej lub operacyjnej. W czasie zabiegu stosowane jest znieczulenie ogólne. Czas zabiegu wynosi ok. 2 godzin. W czasie zabiegu lekarz wykonuje cięcie i wytwarza w tkance piersiowej kieszeń, w której umieszcza implant. Po zabiegu pacjentka jest obolała i w ciągu pierwszych 24-72 godzin po zabiegu odczuwa największy dyskomfort. Piersi są opuchnięte i bardzo wrażliwe.

Ważne

Lekarze certyfikowani przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej powinni mieć:

  • przyznany dyplom wydziału medycznego,
  • wykształcenie w chirurgii ogólnej w formie 2-letniego stażu specjalizacyjnego,
  • wykształcenie w chirurgii plastycznej na obowiązkowych kursach specjalizacyjnych, które trwają ogółem 4 lata,
  • umiejętności praktyczne oraz doświadczenie zawodowe zdobywane w czasie specjalizacyjnego stażu podstawowego w chirurgii plastycznej oraz w czasie stażów kierunkowych,
  • zdany egzamin specjalizacyjny z części teoretycznej i praktycznej z chirurgii estetycznej,
  • powinni też ciągle systematyczne dokształcać się i brać udział w zjazdach, kongresach i sympozjach towarzystw naukowych.

Przeciwwskazania dla operacji powiększania piersi

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do zabiegu powiększenia piersi są:

Jak znaleźć odpowiedniego lekarza, który powiększy piersi?

Najprościej jest zapytać lekarza o jego kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie. Żaden fachowiec nie będzie unikał szczerej odpowiedzi. Można też zasięgnąć opinii w organizacjach, które publikują listę swoich członków.

  • Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej jest oficjalną organizacją zrzeszającą chirurgów plastyków pracujących na terenie naszego kraju.

Operacja powiększenia biustu. Na czym polega, jak się do niej przygotować?

Źródło: newseria.pl