Powiększanie, modelowanie pośladków. Implanty pośladków - wady i zalety

2015-11-30 15:15

Pośladki jak marzenie. Na czym polega plastyka pośladków? Zabiegi wszczepienia implantów w pośladki są coraz popularniejsze. Jak przebiegają, jakie dają efekty i czy warto się im poddawać?

Powiększanie, modelowanie pośladków. Implanty pośladków - wady i zalety
Autor: Thinkstockphotos.com Brazylijskie pośladki marzą się wielu kobietom, szczególnie o delikatnej budowie ciała. zabieg wszczepienia implantów w pośladki jest jednak inwazyjny i bywa niebezpieczny.

Spis treści

  1. Kto może powiększyć pośladki?
  2. Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów?
  3. Rekonwalescencja po zabiegu
  4. Możliwe powikłania po zabiegu

Z przeprowadzonego jakiś czas temu przez TNS OBOP badania „Polka i medycyna estetyczna” wynika, że aż 78 proc. Polek nie jest zadowolonych z wyglądu swojego ciała i chciałoby coś w nim zmienić. Wśród zmian, wymienianych w pierwszej kolejności, był wygląd piersi, twarzy i pośladków właśnie. Ale nie trzeba badań, by wiedzieć, że jędrne, krągłe i zmysłowe, wyglądające jak dwie połówki idealnej brzoskwinki pośladki to marzenie wielu kobiet.

Przez stulecia były one magnesem przyciągającym wzrok płci przeciwnej, doszukującej się ich kształtu pod obszernymi sukniami. Choć dziś w modzie wolno dużo więcej, a pośladki okryte są jedynie cienką warstwą materiału, nadal przyciągają uwagę. Odpowiednio wymodelowane dodają seksapilu i sprawiają, że pupa w jeansach wygląda idealnie. To dlatego ich wygląd dla wielu kobiet ma wielkie znaczenie – ale mało która jest zadowolona z tego, co dała jej natura. Za duże, za małe, zbyt obwisłe albo wystające – to najczęstsze uwagi, jakie pod adresem pośladków kierują ich posiadaczki. Niestety, ta część ciała nie poddaje się ćwiczeniom fizycznym i trudno ją wymodelować za pomocą zabiegów kosmetycznych. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi chirurgii plastycznej.

Kto może powiększyć pośladki?

Wszczepienie implantów pośladków to zabieg inwazyjny, który w dodatku niesie za sobą szereg powikłań. Dlatego nie każda chętna pacjentka może z niego skorzystać. By zostać zakwalifikowanym do zabiegu, trzeba cieszyć się wyśmienitym zdrowiem – przeciwwskazaniem do zabiegu są wszystkie choroby przewlekłe, między innymi:

  • cukrzyca,
  • choroby tarczycy,
  • nadciśnienie,
  • zapalenie żył (nawet wyleczone),
  • także ropne infekcje skóry.

Jeśli wstępny wywiad lekarski przebiegnie pozytywnie, trzeba poddać się badaniom laboratoryjnym (morfologia, grupa krwi, badanie na czas krwawienia i krzepnięcia krwi, a także ekg). Ale nawet dobre wyniki tych badań nie gwarantują jeszcze ostatecznej kwalifikacji do zabiegu – lekarz może odmówić przeprowadzenia operacji, jeśli na pośladkach nie ma tzw. pokrycia, czyli wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej, która ukryje wszczepione implanty tak, że nie będą się odznaczać.

Jak wygląda zabieg wszczepiania implantów?

Do nadawania pośladkom kształtu wykorzystywane są bardzo wytrzymałe implanty wykonane z elastomeru silikonowego. W zależności od tego, jak wyglądają pośladki, i jaki mają mieć kształt po zabiegu, stosowane są implanty owalne lub okrągłe. Implanty mają dość gęstą konsystencję i żelową powłokę. Różnią się między sobą wielkością i wagą – o dobraniu odpowiednich zawsze decyduje lekarz. Zabieg kosztuje od 7 do nawet 12 tys. złotych. Przeprowadzany jest w narkozie i trwa około trzech godzin. Chirurg wykonuje nacięcie, a następnie wszczepia implant w określone miejsce. Jeśli pośladki mają być wymodelowane w górnej części, implant wszczepiony jest pod mięśniem pośladkowym wielkim i częściowo pod powięzią, jeśli w dolnej części – implant umieszczany jest na mięśniu pośladkowym wielkim.

Rekonwalescencja po zabiegu

Natychmiast po zabiegu pupa jest kształtna i wymodelowana. Jednak powrót do normalnego funkcjonowania zajmuje sporo czasu. Po operacji trzeba zostać w klinice przez dwie doby, a pełna rekonwalescencja trwa około miesiąca i w tym czasie trzeba ściśle stosować się do zaleceń lekarza (zwykle w tym czasie nie da się wykonywać zwykłych, codziennych czynności).

  • Przez pierwszy tydzień po zabiegu lepiej nie chodzić, a przez pierwsze dwa tygodnie nie wolno siadać.
  • Po dziesięciu dniach zostają zdjęte szwy. Pośladki mogą być opuchnięte przez kilka tygodni.
  • Przez około 6. miesięcy trzeba nosić specjalną pooperacyjną bieliznę uciskową. Lepiej też pilnować, by zanadto nie przytyć – nadmiar tkanki tłuszczowej lokalizujący się na pośladkach sprawi, że cały zabieg straci sens.

Możliwe powikłania po zabiegu

Zabieg wszczepiania implantów w pośladki niesie za sobą szereg możliwych komplikacji. Oprócz ryzyka, że implanty będą widoczne, efektem ubocznym są blizny po nacięciu skóry w okolicy kości guzicznej (co praktycznie uniemożliwia zakładanie stringów albo mocno wyciętej bielizny). Ale jest szereg innych niedogodności, o których warto wiedzieć, nim jeszcze zdecydujemy się na zabieg. Najczęstsze z nich to:

  • przemieszczenie się implantu i zdeformowanie pośladka,
  • wielomiesięczna opuchlizna pośladków,
  • krwiaki i zasinienia w okolicach nacięć,
  • zakażenia skóry w miejscu nacięć,
  • blizny powstałe na skutek wciąż sączących się ran,
  • brzeżna martwica skóry,
  • zator tłuszczowy,
  • zator tętnicy płucnej.

Zdarza się, że pacjentki nie są zadowolone z efektów operacji. Chirurg może wtedy usunąć implanty, jednak pozostaną po nich blizny.