WĄSIK do likwidacji, czyli jak DEPILOWAĆ delikatne okolice twarzy

2015-07-24 10:28

Widoczne włoski nad górną wargą to problem, z którym zmaga się wiele kobiet.Jeśli włoski są jasne i delikatne, nie wymagają zazwyczaj żadnej interwencji kosmetycznej. Kiedy jednak są ciemne i grubsze, mogą odjąć kobiecie pewności siebie. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów, by pozbyć się niechcianego wąsika. Są to zarówno metody domowe, niewymagające specjalistycznego sprzętu, czy dużych nakładów finansowych, jak i nowoczesne - bardziej skuteczne i trwalsze, ale bez wątpienia bardziej kosztowne. Jak poradzić sobie z problemem włosków na twarzy?

WĄSIK do likwidacji, czyli jak DEPILOWAĆ delikatne okolice twarzy
Autor: Thinkstockphotos.com Jak depilować wąsik?

Spis treści

  1. Depilacja wąsika w domu
  2. Rozjaśnianie wąsika
  3. Maszynka do golenia
  4. Wąsik u kosmetyczki
  5. Depilacja wąsika laserem
  6. IPL (Intense Pulse Light) - depilacja światłem

Depilacja wąsika w domu

Włoski możemy usunąć przy pomocy pęsety, wosku, czy kremu do depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegu, dobrze jest skórę odtłuścić i osuszyć. Najlepiej jest wyrywać włoski wieczorem, dzięki czemu do rana skóra ma szansę się zregenerować, a podrażnienie zmniejszyć.

  • Pęseta ułatwia nam wyrywanie pojedynczych włosków. Metoda ta wymaga jednak sporej cierpliwości i choć powoduje mniej podrażnień niż wosk, może być bolesna. Jest za to bez wątpienia tania, prosta i bezpieczna.
  • Zabieg woskiem ma tę zaletę, że jest bardzo szybki. Niestety jest również bolesny i może wywoływać podrażnienia. Najpopularniejsze są specjalne plastry do depilacji twarzy, które rozgrzewamy chwilę w dłoniach, przyklejamy i odrywamy szybkim ruchem. Po zabiegu na wrażliwą skórę nałóżmy olejek, który ukoi pieczenie.
  • Krem do depilacji rozpuszcza keratynę włosków, nie naruszając jednak ich cebulek. Oznacza to, że efekt zabiegu utrzymuje się krócej. U wielu kobiet pojawia się również reakcja alergiczna.

Zobacz: Depilacja w domu

Rozjaśnianie wąsika

Rozjaśnianie sprawdzi się przy ciemniejszym wąsiku. Możemy zastosować specjalne kremy do rozjaśniania albo sięgnąć po wodę utlenioną. Nie polecamy silniejszych środków rozjaśniających, bo te mogą pozostawić na skórze nieestetyczne plamy. Warto w tej sprawie zwrócić się do specjalisty, dzięki czemu unikniemy niebezpiecznych poparzeń twarzy.

Maszynka do golenia

Golenie wąsika maszynką rozwiąże problem tylko na chwilę. Dodatkowo zgolony wąsik odrasta grubszy i mocniejszy. Przy goleniu wąsika maszynką możemy również doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych, pojawienia się krostek i podrażnień skóry. Jest to więc metoda, którą polecamy wyłącznie w sytuacjach podbramkowych.

Wąsik u kosmetyczki

Jeśli pozbycie się wąsika w domowych warunkach sprawia nam problemy, warto zgłosić się po pomoc do kosmetyczki. Może ona zastosować tradycyjne metody, jak depilacja pęsetą, czy nitkowanie. Depilację woskiem przeprowadzi pastą cukrową, która zawiera wyłącznie naturalne składniki, więc nie powoduje podrażnień i zabieg może być przeprowadzany na skórze wrażliwej i alergicznej.

Depilacja wąsika laserem

Energia lasera działa bezpośrednio na barwnik włosa. W mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej, a co za tym idzie do trwałego zniszczenia. Do depilacji laserowej najlepiej nadają się włosy długie. Laser bywa nieskuteczny w przypadku włosów bardzo jasnych, siwych i rudych. Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 8 razy, w odstępach 4-6 - tygodniowych.

Zobacz: Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg?

IPL (Intense Pulse Light) - depilacja światłem

To jedna z najnowszych metod usuwania owłosienia na stałe. IPL oznacza pulsacyjne (nielaserowe) źródło światła. Główną zaletą metody jest to, że pozwala ona jednorazowo usunąć włoski z dużej powierzchni ciała. Włosy niszczy się za pomocą głowicy emitującej impulsy świetlne, przesuwając ją po skórze posmarowanej wcześniej żelem. Światło dociera do mieszków włosowych, powodując ich rozgrzewanie i w efekcie uszkodzenie. Zabieg trzeba powtarzać od trzech do nawet kilkunastu razy, co kilka tygodni.

Zobacz: Zabiegi laserowe - co można usunąć laserem?